П’ятниця, 20 Травня, 2022

Президент України про прискорення росту експорту на Житомирщині

Основою економічної стабільності держави є прискорення росту експорту, збільшення інвестицій. Володимир Зеленський добре це розуміє, тому вже працює в даному напрямку. Детальніше про програму прискорення росту експорту в Україні, та окремо на Житомирщині, розповість Житомир Yes.

Зустріч по прискоренню росту експорту та інвестицій

В проведеній зустрічі прийняли участь міністр іноземних справ Дмитро Кулеба, замісники керівника Офісу Президента Ігор Жовква, Юлія Ковалів, Олег Устенко та секретар Національної інвестиційної ради Леван Варшаломідзе.

Володимир Зеленський підкреслює, що рух економічних інтересів має стати пріоритетом, своєрідним орієнтиром в зовнішній політиці України. За його словами, сильна економіка є найбільшим захистом для нашої країни.

Планується перезавантаження економічного направлення зовнішньої політики України, котре розпочнеться з перезапуску оновленої Ради експортерів та інвесторів. Міністр закордонних справ переконаний, що тісний взаємозв’язок з українськими експортерами, іноземними інвесторами допоможе розширити можливості нашої країни. Економічні амбіції України можна реалізувати, вклад в укріплення економічної безпеки країни стане одним з важливих показників ефективної роботи дипломатів.

Експорт Житомирщини

Варто відмітити, що Житомирська область найбільший відсоток товарів експортує до Німеччини, а імпортує з Білорусії. За даними минулорічних показників, зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами зі 111 країнами світу. Найбільшу суму експортовано до Німеччини, Польщі, Білорусії, Китаю, Італії, Туреччини, вона досягла 143 168,7 тис. доларів (21,6% загального експорту):

  1. машини, обладнання, механізми, електротехнічне обладнання;
  2. деревина та вироби з неї;
  3. продукти рослинного походження;
  4. вироби з каменю, гіпсу, цементу;
  5. текстильні матеріали та вироби;
  6. недорогоцінні метали та вироби з них.

Найбільшу суму Житомирська область імпортувала з Білорусії, котра досягає 123739,1 тис. доларів (23,3% загального імпорту):

  1. машини, обладнання, механізми, електротехнічне обладнання;
  2. мінеральні продукти;
  3. паливні мінеральні продукти, нафта, продукти перегонки.

Коментарі Президента України

Володимир Зеленський прагне, щоб український бізнес мав можливості експорту. Окрім великих підприємств, малий та середній бізнес також повинен мати таку можливість. Останні категорії (наприклад, фермер з яісною продукцією, чи підприємець з унікальним виробництвом) матимуть мотивацію. Леван Варшаломідзе та Юлія Ковалів представили Президенту готові проекти іноземних інвестицій. Команда Президента України погоджується з тим, що основними напрямками, куди потрібні інвестиції, є національна безпека країни, фінансова незалежність, нові робочі місця.

Президент України про прискорення росту експорту на Житомирщині