П’ятниця, 20 Травня, 2022

Деталі перемовин Меркель і Порошенка щодо "Північного потоку-2"

Президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Ангела Меркель приймали участь в спільній прес-конференції 12 квітня у Берліні. Україна планує припинити будівництво газопроводу, а Німеччина в свою чергу обіцяє збереження транзиту. Детальніше розповість yes-zhytomyr.

Ангела Меркель наполягає на тому, щоб Україна залишилася транзитною країною. «Північ потік-2» не означає припинення транзиту в Україні. На її думку, такому стратегічному партнерству під силу витримати певні «розбіжності».

Петро Порошенко висловився на прес-конференції з приводу того, що Україна вже запропонувала німецьким компаніям взяти участь в управлінні українською газотранспортною системою. Це альтернативне рішення президент запропонував замість реалізації проекту газопроводу.

Вже давно Україна та Німеччина, Європейський Союз розходяться в своїх поглядах з приводу проекту «Північний потік-2». Президент України аргументує думку стосовно зупинки будівництва газопроводу тим, що стратегічне партнерство не передбачає відсутність підходів вирішення тих чи інших проблем. Німеччина має на меті захистити Україну, забезпечити безпеку українському народу. Однак складність полягає в тому, що механізми захисту в розумінні кожної з країн різні.

Відомо, що 27 березня Данія відмовилась від прокладання газопроводу «Північний потік-2» на дні Балтійського моря.

І хоча в лютому 2019 року росіяни погрожували європейським країнам ускладненнями з газом при подальшому блокуванні проекту «Північний потік-2», 12 березня 2019 року Європейський парламент ухвалив звіт стосовно стосунків між Росією та Європейським союзом про припинення будівництва газопроводу. Європейський парламент акцентував увагу Росії на готовність введення нових санкцій при невиконанні звіту.

Причиною такого рішення є збільшення залежності ЄС від поставок російського газу. Це призведе до загрози внутрішнього ринку Європи, тому даний проект потрібно призупинити.