Порошенко не прийшов на допит

Президент Петро Порошенко не з’явився на допит до Генеральної прокуратури України. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

За повідомленням керівника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, ще 2 тижні тому сьогодні на 7 годину був викликаний президент України Петро Порошенко для того, щоб дати свідчення у додатковому допиті в якості свідка.

“На жаль, свідок на допит не прийшов. Зі слідчим ніхто не зв'язався. Не повідомили ні про причини неявки, ні про прохання про можливість перенесення. Цього не відбулося", - заявив Горбатюк.

За словами Горбатюка, Порошенко викликали, бо мали запитання щодо подій 18, 19 лютого і 1 грудня.

Упродовж двох із половиною років він не підписав протокол першого допиту. Допит відбувався під відеозапис.

“Тоді він поспішав і просив підписати наступного дня. І ось цей "наступний день" до сьогоднішнього дня", - розповів Горбатюк.

Президенту багато разів нагадували про те, що треба з’явитися, зокрема через генпрокурора, повідомив керівник управління.

"Будемо далі викликати, допоки не реалізуємо наші процесуальні повноваження", - заявив Горбатюк і додав, що Порошенко є свідком подій на Майдані.

Привід застосувати не будуть. Якщо Порошенко повторно не з’явиться, будуть тоді звертатися до суду, щоб накласти штраф. Але поки він є президентом, не дозволяється застосовувати привід проти нього.

У справах про злочини проти учасників Майдану було винесено 9 виправдувальних вироків, 9 осіб було засуджено.

Генпрокуратура оголосила у розшук 102 особи у справі про вбивства учасників Революції взимку 2014-го. У січні-лютому загинули більше 100 майданівців, більш як  тисяча зазнали поранень.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко сам фінансував свою виборчу кампанію, за яку заплатив 585 млн грн. Виборчий фонд Порошенка був у чотири рази більше, ніж у його опонента у 2 турі Володимира Зеленського. Це повідомив рух "Чесно" по результатам аналізу остаточного звіту по фінансам Порошенка за витрати в першому турі виборів.