П’ятниця, 20 Травня, 2022

Обов’язковий призив в армію скасують?

Стало відомо, що все ж обов’язковий призив залишиться. Багато суперечок виникало з приводу даного питання, настала черга розібратися. В Україні діятиме змішана система набору армії. В деякі закони доведеться внести зміни, чим народні депутати уже займаються. Деталями поділиться Yes-zhytomyr.

Народна обраниця партії «Слуга народу» Анна Коваленко вирішила внести ясність в дану ситуацію, відповівши на найпоширеніші запитання громадськості.

Перш за все народна обраниця наголосила на тому, що змішана форма комплектування армії залишиться, але необхідно переглянути ряд законів, внести відповідні зміни до них.

В 2019 році в Україні призивають до служби здорових чоловіків 20 – 27 років. Всі інші чоловіки, жінки можуть підписати контракт і пройти термінову військову службу в армії за власним бажанням. Наступний призив запланований на жовтень – грудень поточного року.

Нагадаємо, що за цей рік вже прийнято на службу на контрактній основі 21 тисячу призовників. За словами Олега Шевчука, заступника міністра оборони, з них 1,5 тисячі – це офіцери. Він повідомляє, що протягом цього року була проведена колосальна робота по створенню на базі воєнкомів центрів комплектування особового складу, соціальної підтримку. Подібні заходи продовжуються.

Раніше повідомлялося, що не підлягають призиву та категорія людей, в котрих під час проходження служби померли близькі родичі. Підпадають також ситуації, коли хтось з близьких родичів отримав інвалідність.

Зазначимо також, що у Верховній Раді планують створити спеціальний підкомітет, котрий займатиметься наглядом за спецслужбами. Команда Володимира Зеленського наголошує, що українська армія буде не тільки професійною, але і добровільною. Люди, за словами представників передвиборчого штату, будуть мотивовані служити країні.