П’ятниця, 20 Травня, 2022

"Шлях до об’єднаної церкви лише починається", – Порошенко під час візиту у Житомир

Сьогодні, 17 січня у Житомир приїхав Президент України Петро Порошенко та Святійший Патріарх Філарет. У Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбувся урочистий молебень, у якому окрім Філарета та Порошенка взяли участь представники обласної та міської влади, віряни та громадськість Житомира.

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr»

У приміщення собору був внесений та представлений вірянам Житомира Томос про автокефалію Православної Церкви України.

Як наголосив Президент України, без єдиної церкви не може існувати об’єднаної держави. Томос має таке ж не менш важливе значення, як і Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року.

Саме тому усі гілки влади просто зобов’язані були зробити максимум можливого, щоб Україна і українці отримали справжню об’єднану українську церкву.

Також Порошенко подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за його молитви та любов до нашої країни, а предстоятелям українських церков – за їх зусилля для створення української церкви. Окремо Президент висловив свою подяку митрополитам Московського Патріархату, які показали мужність і віру, свою любов до України, коли вирышили долучитися до об’єднавчого Собору, бо головна задача церкви – єднати вірян. Тепер в Україні одна церква і українцям вже не потрібно питати, якого патріархату церква і хвилюватися, чи допустять їх до сповіді чи до причастя.

Водночас Президент сказав, що буде захищати тих вірян та церкви, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України та не допустить щоб пролилася кров.

За словами Президента, на сьогоднішній день вже десятки церков по всій країні долучаються до об’єднаної церкви, і цей процес триває.

«Дякую Господу, бо без Божої допомоги цього не відбувається. І дякую за сміливість, мудрість і мужність»,- говорить Порошенко.

Також відбулася зустріч Петра Порошенка з вихованцями духовної дитячої недільної школи.

Після молебню Президент встановив лампадку біля пам’ятної стели Героям Небесної Сотні.