П’ятниця, 20 Травня, 2022

Порошенко обговорив з мешканцями Станишівської громади результати децентралізації

Президент Петро Порошенко вчора під час робочого візиту до Житомирської області провів зустріч із Станишівською об‘єднаною територіальною громадою. Далі інформує «Yes-Zhytomyr»

На зустрічі з мешканцями були обговорені перші результати та майбутні  перспективи розвитку територіальних громад у рамках державної реформи децентралізації.

За словами Президента, реформа децентралізації має пряме відношення до громад та визнана однією з найуспішніших українських реформ. Якщо урахувати субсидії та субвенції, то місцеві бюджети вже перевищили державні.

«Це правильно – гроші мають бути ближче до людей», – сказав Порошенко.

Глава держави акцентував увагу на тому, що зараз керівництвом країни проводяться такі реформи, які не проводилися з моменту отримання незалежності. Завдяки децентралізації, місцеві громади змогли отримати фінансування і повноваження, які потрібні для того, щоб змінити життя мешканців міст та сіл. Ці фінанси надають можливість будувати та ремонтувати школи і дитячі садки, облаштовувати освітлення вулиць та оновлювати  дороги, втілювати у життя соціальні проекти. З 1 січня в Україні встановлена мінімальна зарплата на рівні 4171 гривня.

«Першим пріоритетом в 2019 році буде підвищення рівня соціальних стандартів», – зазначив Порошенко.

Звертаючись до опонентів, очільник держави спитав, чому всі говорять, що дії влади це піар. Армія – піар, Томос – піар, децентралізація – піар, навіть світова підтримка нашої країни – це теж влада піариться. Так а чому ж попередники не піарилися?

«Чого ж ви не змінювали державу? Бо нам зараз під час війни це робити набагато важче. Але ми це робимо», – сказав Порошенко.

Також Президент зазначив, що цей рік буде також роком перемог. Головна задача – це мир в Україні. Не можна здаватися. Але мир має бути лише на умовах українських національних інтересів, а це насамперед виведення російських військ та озброєння, звільнення окупованої української території, відновлення контролю над кордоном. Щоб зробити це, українцям треба зберегти єдність та віру.