Вівторок, 19 Березня, 2024

Сергій Сухомлин: хто він для жителів міста

Діючий мер міста Сергій Сухомлин впевнено зайняв лідерські позиції та переміг у місцевих виборах 2020 року, зберігши свою посаду. Містяни обрали вдруге представника партії «Пропозиція». Що ж відомо про Сергія Сухомлина, хто він для жителів міста, розповість Житомир Yes.

Особисте життя

Сергій Сухомлин є уродженцем Рівненької області (місто Радивілов). Навчався майбутній міський голова Житомира в Житомирській ЗОШ №21. Після цього вступив до Харківського вищого танкового командного училища, котрий закінчив з відзнакою. Військову службу він проходив також в Житомирі. Відомо, що в 2016 році закінчив Університет державної фіскальної служби, спеціальність «Фінанси та кредит».

Проживає в Житомирі разом з дружиною та трьома дітьми. Дружина – Світлана, син Андрій та дочки Юлія та Софія. Причому 14 лютого 2018  року дружина Сергія Сухомлина опублікувала у себе на сторінці в Фейсбуці зворушливе повідомлення.

Вона написала про те, що їх сім’я стала більшою, адже вони з чоловіком всиновили дівчинку Софію, яка відтепер стала Сухомлин Софією Сергіївною. Дружина мера щаслива, досить зворушливо пише про їх радісну, надзвичайно сонячну дівчинку.  

В міського голови є старший син Андрій, котрий проживає у Києві, дочка-школярка Юлія та всиновлена маленька Софійка.

Бізнес та декларація

Відомо, що до початку політичної діяльності Сергій Сухомлин працював комерційним директором ТОВ «Технотронік», а потім директором ТОВ «Візаж».

Мер міста подав електронну декларацію, з якої містянам стало відомо, що на посту міського голови в минулому, 2019 році, він заробив 289 тисяч гривень 62 копійки. Окрім заробітної плати, додаткових доходів у Сергія Сухомлина немає.

У власності мера міста:

  • три земельних ділянки (кожна по 1,2 га);
  • цінні папери ЗАО «Фірма Альфа» (на 106 мільйона гривень);
  • автомобіль Ауді А8 (2013 року випуску).

Якщо порівнювати статки мера міста з іншими міськими головами, то вони досить скромні. Проживає сім’я Сухомлина в найманій, але великій квартирі (близько 140 кв/м).

Натомість дружина, Світлана Сухомлин має чималі статки. Вона є співвласницею п’яти досить успішних компаній:

  • «Візаж» – компанія спеціалізується на виробництві металопластикових вікон. За місяць активних продажів виробляє 24-25 000 вікон. Має мережу дилерів на території всієї України;
  • «Кон Бріо» – компанія управляє піцеріями «Маріо»;
  • «Маген-Україна» – управляє фітнес-центром;
  • «Каденція» – галузь – діяльність ресторанів, спеціалізується на наданні послуг мобільного харчування;
  • «Кінотон» – компанія управляє кінотеатром «Україна».

Цікаво, що Світлана Сухомлин володіє компаніями разом з сім’єю Олександра Рабіновича, котрий є однокласником подружжя Сухомлинів.

За 2019 рік Світлана Сухомлин заробила 886,5 тисяч гривень як фізична особа-підприємець. Окрім цього на основному місці роботи в ТОВ «Кон Бріо» – 122,648 тисяч гривень. Дивіденди від ТОВ «Візаж» склали 120 тисяч гривень, в від сумісництва в ТОВ «Каденція» Світлана заробила майже 100 тисяч гривень.

Політика

Якщо прослідковувати весь політичний шлях Сергія Сухомлина, то він йшов на вибори від шести партій.

  1. «Наша Україна» – 2006-2010 роки (депутат Житомирської міської ради).
  2. «Фронт змін» – 2010-2014 роки (депутат Житомирської міської ради).
  3. «Батьківщина» – 2012 рік (балотувався у Верховну Раду).
  4. «Солідарність» – 2015 рік.
  5. «Пропозиція» – 2020 рік, став співвласником «партії мерів».

Варто відмітити, що сам Сергій Сухомлин коментує це наступним чином.

Він говорить про першорядну причину – загальноукраїнські партії, котрі функціонують. Їм важно на загальному рівні сприймати проблеми місцевого самоврядування. Тобто, на думку Сергія Сухомлина, чудово мати орієнтовно налаштовану групу депутатів, котрі знатимуть проблематику того, чи іншого міста, будуть бачити стратегію його розвитку. Це одна з причин, чому Сергій Сухомлин захотів створити партію «Пропозиція».

До другої причини мер міста відносить втомленість людей, виборців від власних політичних сил. За даними, близько 40% людей налаштовані на місцеву партію. Сергій Сухомлин переконаний, що містяни бажають бачити їх представників на вулицях Житомира, спілкуватися з ними, говорити про проблеми.

Публічні скандали

Перший гучний скандал з прізвищем Сергія Сухомлина пов’язаний з кінотеатром «Україна». В 2008 році в Житомирській міській раді дозволили приватизувати КП без проведення аукціону. Одним з власників став якраз Сергій Сухомлин (знаходився на той час в політичній партії «Наша Україна»). В той період в такій же ситуації опинився кінотеатр «Жовтень» – головний конкурент «України». Але його доля виявилася іншою, заклад закрили через нерентабельність.

Наступний скандал пов’язаний з дружбою з «янтарним» народним депутатом Бориславом Розенблатом. Їхніми хорошими, дружніми відносинами пояснювали придбання комунального готелю «Житомир» сім’єю Розенблатів за низьку ціну. Власницями закладу стали дружина та сестра Борислава Розенблата.

Напередодні виборів 2020 року стався ще один скандал, в якому фігурує Сергій Сухомлин. Перед Житомирською міською радою зібралися активісти, котрі виступали проти незаконно побудованої АЗС (проспект Незалежності). Активісти почали наполягати на тому, що саме мер міста «кришує» АЗС. Натомість Сергій Сухомлин викликав поліцію, прокоментувавши в прес-службі ситуацію. Було підтверджено, що в залі відбулася бійка, чим і обумовлені дії міського голови. Уже майже рік триває даний конфлікт з приводу АЗС. Міський голова Житомира отримав величезну популярність серед містян. Не дивлячись на скандали, регулярні «перебіжки» з партії в партію, житомиряни поважають та цінують роботу Сергія Сухомлина. Саме через це його знову обрали мером міста. 25 жовтня 2020 року він набрав 51,37% голосів, завдяки чому зберіг свою посаду. Його партія «Пропозиція» набрала 38% голосів, що означає найбільшу фракцію – 12 депутатів.

.,.,.,.