Середа, 17 Серпня, 2022

Найвідоміші мери міста Житомира

Вони показали, наскільки їх діяльність може бути ефективною та корисною громаді. Мова піде про всім знайомі прізвища, про тих, хто керував та керує містом. Житомир Yes поділиться цікавими фактами про найвідоміших мерів та їх діяльність.

Керівний склад скликань

 1. Буравков Георгій Анатолійович, котрого обрали 10 квітня 2002 року, а закінчився термін 26 квітня 2006 року. Це позапартійник.
 2. Шелудченко Віра Тимофіївна, член партії «Наша Україна», 26.04.2006-31.10.2010 рр.
 3. Дебой Володимир Михайлович, член «Партії регіонів», 31.10.2010-25.02.2014 рр.
 4. Сухомлин Сергій Іванович, член партії Блок Порошенко «Солідарність», став мером міста 15 листопада 2015 року, 2020 року був обраний на другий термін.

Про діяльність кожного мера міста варто розповісти більше, а також про те, чим вони запам’яталися містянам більше всього.

Георгій Буравков

Це досить відома особа, екс-мер Житомира прославився не лише своєю діяльністю, але й декількома гучними скандалами:

 • баталії з приводу виборів на пост мера міста. Георгій Буравков неодноразово переконував, що він виграв вибори з великим проривом. Головною конкуренткою екс-мера Житомира була Віра Шелудченко, представниця «Нашої України». Саме вона й зайняла в результаті крісло. Судові перипетії з приводу проведених виборів тривали близько року, в результаті рішення були висунуті, але справи не порушені. Після цієї події виплила наступна;
 • порушена кримінальна справа в листопаді 2006 року. Георгія Буравкова звинувачували в розкраданні бюджетних коштів сумою на 6 мільйонів доларів. Вже в вересні 2013 року суд визнав незаконним затримання колишнього мера міста, зазначив необ’єктивність досудового слідства. Натомість слідчий та прокурор прокуратури Житомирської області були відсторонені від кримінального провадження.

Якщо ж говорити про його вклад в розвиток міста, то можна відзначити наступні сфери.

Розвиток Житомира за часів Георгія Буравкова

 1. Тепло. Орієнтир — зменшення енерговитрат, при транспортуванні в тому числі. Закриття великої котельні на вул. Жуйка задля побудови невеликих котельнь, теплових пунктів.
 2. Вода. Поступове зниження собівартості, побудова енергопідстанції 35/10 Кв, заміна насосів на менш енерговитратні.
 3. Каналізація. Залучення інвестора «Агродар», побудова станції для переробки мулистих опадів.
 4. Дорога. Ліквідація боргів, початок реабілітації інфраструктури міста, прокладення нового асфальтного полотна.
 5. Світло. Освітлення більшої частини міста, не тільки центральну частину Житомира, але й окраїни.
 6. Транспорт та інше. Початок будівництва тролейбусної лінії в районі Хмільники, побудова корпусу дитячої лікарні (вулиця Шевченко), музичної школи (вулиця Михайлівська).

Віра Шелудченко

Її добре запам’ятали житомиряни, екс-мер міста займала посаду протягом 2006-2010 рр. Ось декілька ключових моментів:

 • конфлікт з КП «Зеленбуд», виявлення після перевірки актів виконаних робіт маси порушень. В результаті, створення комісії по перевірці;
 • кадрові зміни в місцевому виконавчому комітеті, на комунальних підприємствах, в ВЖРЕПах;
 • підняття ринкового збору, створення «Агенції по управлінню майном».

Нагадаємо, Віра Шелудченко прийшла до влади з ідеєю програми «Творимо місто разом». Це ініціатива простих містян, котрих підтримала команда діючого в ті часи мера, надала загальноміського масштабу.

Володимир Дебой

Він запам’ятався житомирянам такими основними напрацюваннями. Мова піде про проблеми, котрі ніяк не могли знайти логічного рішення.

 1. Побудова музичної школи на вулиці Михайлівській. Процес будівництва затягнувся аж на 15 років, але в серпні 2012 року близько 600 містян мали змогу записатися до закладу для здобуття музичної освіти.
 2. На добудову та відкриття наступного закладу Житомиру знадобилося ще більше — 20 років. Це інфекційне відділення дитячої міської лікарні, котре в 2012 році офіційно відкрили.
 3. Вдалося до кінця 2012 року погасити кредити «Зеленбуду», ТТУ, інших КП.
 4. Містяни добре пам’ятають, які проблеми були з водопостачанням впродовж 18 років. До 2012 року за сприяння Володимира Дебоя вдалося забезпечити жителів Житомира цілодобовим водопостачанням.
 5. Збільшення рухомого складу КП «ЖТТУ», взяття курсу на сферу енергозбереження, відкриття сучасної лабораторії на місці міської дитячої лікарні. В сфері медицини та освіти було здійснено чимало, це велика робота, за яку вдячні житомиряни.
 6. В благоустрої Володимир Дебой заснував сквер на Замковій горі, була проведена реконструкція Мистецьких воріт, скверів, деяких пам’ятників.

Сергій Сухомлин

За каденції Сергія Сухомлина було виконано чимало обіцянок. Саме тому житомиряни обрали його кандидатуру на другий термін ще й з рекордним відривом — за нього проголосувало 51, 38% виборців.

Станом на 2020 рік повністю вдалося реалізувати наступні проєкти:

 • реконструювати стадіон «Спартак»;
 • в 2019 році Житомир вийшло повністю перевести на світлодіодне освітлення;
 • житомиряни дізналися, що таке єдиний електронний квиток та почали ним користуватися. «Карта житомирянина».

Виконані справи

Кожний містянин знає Сергія Сухомлина завдяки проведеній реконструкції набережної, оновленим паркам, скверам, зонам для відпочинку. Але якщо пройтися по основним пунктам, то хотілося б деякі моменти виділити окремо (з 2016-2020 роки).

 1. Теплий Житомир, вдалося підтримати ОСББ, утеплити понад 25 дитячих садочків та шкіл. Початок будівництва ТЕЦ. «Теплі кредити».
 2. Здоровий Житомир. Міський проєкт «Невідкладна допомога», в рамках якого передбачалося переоснащення приймальних відділень лікарень Житомира. Підтримка спорту: футболу, волейболу, драганботу.
 3. Безпечний Житомир. Обладнання міста камерами відеонагляду та сучасною інтелектуальною системою, «Поліцейський офіцер громади».
 4. Комфортний Житомир. Використання низькопольних автобусів.
 5. Красивий Житомир. Чищення фасадів, реконструкція скверів та зон для відпочинку, сквер біля фонтану «Космонавт», реконструкція вулиці Михайлівської.

Є ще пункти розумного та заможного Житомира.

Отож керівний склад скликань міста з чотирьох осіб вже ввійшов до історії національної політики. Кожний запам’ятався не словом, а ділом, тобто тими обіцянками та справами, котрі вдалося за час роботи на посаді міського голови виконати.

.