Середа, 22 Червня, 2022

Як проходили вибори в Житомирському регіоні 2020?

25 жовтня 2020 року проходили вибори по всій Україні. Житомир Yes розповість, як це було в нашому регіоні та які кандидати в результаті перемогли.

Вибори в Житомирі 2020

13 кандидатів пропонували свою кандидатуру, але з величезним відривом (в 51,38%) переміг мер Сергій Сухомлин від партії «Пропозиція», котрого житомиряни обрали вдруге. Головним конкурентом мера був Віктор Євдокимов. Це кандидат від партії «Слуга народу», за котрого віддали свої голоси 12,56% виборців.

Менше 10% голосів набрала кандидатка від партії «ОПЗЖ» Наталія Леонченко, Людмила Зубко від партії «ЄС» — 6,48. Найменше в виборчих перегонах набрав кандидат від партії «Сила і Честь» Іван Мартинчук — 4,83%.

Житомирська міська рада

В цілому, вдалося пройти 9 партіям, а найбільшою серед них виявилася фракція «Слуги народу», 64 новообраних депутати перемогли в цілому в 22 округах.

Якщо розглядати відсоток голосів виборців, котрі підтримували кандидатів, то можна відмітити такий топ-5.

  1. Житомирська організація політичної партії «Слуга народу» отримала 17,94% голосів.
  2. Наступне місце посідає «Наш край» — 13,5%.
  3. Партія «ЄС» отримала — 13,07%.
  4. За «Опозиційна платформа — за життя» проголосувало — 11,08% виборців.
  5. Останню позицію в рейтингу займає партія «За майбутнє» — 10,71%.

Серед кандидатів від партії «Слуга народу» 8-го скликання було обрано 11 осіб.

Вибори в Бердичеві 2020

В виборах переміг кандидат від партії «Пропозиція», котрий лише на 2,65% обігнав свого конкурента-безпартійника Романа Левицького. В результаті мером Бердичева став Сергій Орлюк.

Кандидат від «Слуги народу» отримав 9,85% голосів виборців. На першій сесії нового скликання відбулося офіційне вручення посвідчень голові громади та депутатам міської ради.

Вибори в Коростені 2020

За пост міського голови Коростеня боролося 8 кандидатів. Ось ті, за кого проголосували містяни найбільше:

  • від партії «Наш край» за Володимира Москаленко;
  • за Віталія Науменка – від партії «Слуга народу»;
  • за Юрія Виговського.

З відривом майже в 6% переміг Володимир Москаленко, за нього проголосували 6836 виборці. Варто нагадати, що даний кандидат перебуває на посаді з 1998 року. Явка на виборах в Коростені в 2020 році складала 32,8%.

Вибори в Новоград-Волинську 2020

З відривом близько 6,5 % переміг в виборчих перегонах Микола Боровець. За пост мера Новоград-Волинська боролися Оксана Гвозденка від партії «За майбутнє» та Петро Литвин від «Народної партії».

Низька явка та результати

Отож, можна сказати, що 25 жовтня 2020 року увійшло в історію загальнонаціональних виборів в Україні, як ті, що пройшли з найменшої явкою. В середньому на дільниці прийшло близько 37%, а за останні десятиріччя показник не падав нижче 40%. Серед причин низької явки експерти зазначають застереження через пандемію, наприклад. Деякі додають і причину розчарування в роботі влади.

Тож вибір зроблено, в середньому кожен третій мешканець Житомирського регіону прийняв рішення, проголосувавши особисто за кандидата.