Вівторок, 19 Березня, 2024

Перший мер міста — Віталій Мельничук

Молоде покоління житомирян навряд чи знає про першого мера міста 1990-1992 рр. Мова йде про Віталія Мельничука. В 2021 році йому присвоїли відзнаку за заслуги перед містом. Детальніше про історію першого мера розповість Житомир Yes.

За його правління

Сергій Сухомлин проговорював те, що саме за каденції Віталія Григоровича був піднятий прапор над міською радою. Ця подія сталася фактично перед Днем Незалежності. Але в першого мера Житомира не було ні грамот, ні відзнак, саме тому в 2021 році його було нагороджено відзнакою за заслуги перед містом I ступеня. За це рішення проголосувало 36 депутатів.

За його правління прийнято історичний герб Житомира. Відомо, що Віталія Мельничука обрали одночасно до Верховної ради депутатом та міським головою. Саме при його головуванні в 1991 році прийняли історичний герб міста.

Особисте

Відомо, що Віталій Мельничук — уродженець Житомирщини, народився 2 грудня 1953 року в місті Коростень. Віталій Мельничук пройшов всі ланки адміністративної та господарської діяльності, перелік його місць роботи вражає. Діяч має практику в сфері економіки та фінансів, місцевого самоврядування, чого варте його керівництво авторською групою першого національного підручника «Економіка».

Сімейний стан —одружений, має двох дітей: доньку Анну та сина Валентина.

Трішки про досягнення

Період 1990-1992 вважалися буремними роками. Чого ж досягло місто за 2 роки правління Віталія Мельничука? Про це варто дізнатися більше.

  1. Дозвіл та узаконення використання в місті національної символіки. Вже 14 червня 1990 року над будівлею ради підняли український прапор.
  2. Створено цілодобову службу «080», по номеру телефону міг звернутися кожний житомирянин для вирішення будь-якої проблеми.
  3. Створення міської газети «Вільне слово та міське радіо, редактором обрали Катерину Спічак.
  4. Саме за часів правління Віталія Мельничука відновлено легальну діяльність національно-культурних громад міста. Це колосальна робота розвитку польської та єврейської, німецької культур та інших національностей. В цей пункт варто віднести також повернення історичних будівель церквам, а культові споруди повернули віруючим.
  5. Створення Житомирської обласної асоціації фермерів України, її очолив Яків Зайко.

1990 рік можна заслужено вважати роком, коли всі сфери життя міста почали відновлюватися. Це, безумовно, заслуга дії демократично обраного житомирянами самоврядного органу — Житомирської міської ради з мером міста, Віталієм Мельничуком. Самоврядні інституції міста також цьому посприяли.

Європейський та міжнародний досвід у Житомирі

Віталій Мельничук переконаний, що вивчати закордонний досвід дійсно важливо, адже є що запозичити. Наприклад, це та ж сама організація міської влади, місцевого бізнеса, транспорту, екології, всіх сфер.

На його думку, житомирянам не варто забувати і про європейську, й давню Житомирську практику самоврядування, потрібно вивчати, повертаючись згодом до неї.

.,.,.,.