Неділя, 22 Травня, 2022

У Житомирській облдержадміністрації обговорили нові особливості військового призову

15 грудня у стінах Житомирської обласної державної адміністрації було проведено робочу нараду тимчасово виконуючим обов’язки голови Житомирської РДА Олександром Хомичем. Присутні розглядали важливу та актуальну на сьогодні тему – особливості організації призову на строкову службу у армії та невійськову службу, що є альтернативною мешканців, що проживають у районі. Далі на yes-zhytomyr.

Перебіг заходу

Серед присутніх на заході – заступник голови райдержадміністрації Віктор Пулковський, тимчасовий виконувач обов’язків начальника Житомирського районного територіального центру комплектування й соціальної підтримки Віталій Міщанин, гендиректор Комунального Некомерційного Підприємства “Житомирська районна багатопрофільна опорна лікарня”, яке належить Новогуйвинській селищній раді, Тарас Собко, командир окремого батальйону територіальної оборони Олескандр Вербила та представники територіальних громад.

Питанням, що потребує обговорення стало недостатнє фінансування військово-лікарської комісії, яка займається регулярним медичним оглядом військовозобов’язаних.Труднощі виникли через особливості децентралізації: напередодні забезпечувати призом в області повинні були представники Житомирського об’єднаного міського військового комісаріату, проте виникла потреба у формуванні Житомирського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Це стало причиною відсутності коштів для забезпечення заробітної плати спеціалістам, що складають військово-лікарську комісію й займаються лабораторним дослідженням призовників. 

Олександр Вербило повідомив про створення на території Житомирського району окремого батальйону територіальної оборони. Тому наразі залишаються актуальними пошуку будівлі під особовий склад батальйону. Його представники виконуватимуть у межах району Житомирщини завдання, що забезпечують територіальну оборону і захист громадян під час надзвичайної ситуації.

Чого чекати від військового призову 2022?

На думку президента України Володимира Зеленського, Україна повинна поступово відмовлятися від строкової служби та робити все можливе, щоб відмовитися від неї. Натомість депутатка Верховної ради від фракції “Слуга народу” та голова підкомітету з питань Державної безпеки й оборони Ірина Верещук запевнила, що очікувати на заміну строкового призову до армії на службу у резерві у 2022-ому році не варто. Вона наголосила, що це поступовий процес, тому виконати такі масштабні правки уже наступного року неможливо.

Голова від партії Слуга народу Олександр Корнієнко повідомив, що скасувати призов до армії на на державному рівні можуть вже за два роки. Крім цього, передбачено реформування військкоматів. Вона знаходиться у режимі “очікування” та пов’язано з перспективами України у членстві в НАТО. 

Нагадаємо, що зазвичай підготовчі заходи до весняного призову починаються вже з першого квітня, а закінчується він у червні.