Субота, 25 Червня, 2022

Повний локдаун у Житомирі: коментарі Сергія Сухомлина

В Україні планують введення локдауну, у зв’язку з чим значно посилять карантинні заходи. Сергій Сухомлин, мер нашого міста прокоментував це, розповівши про своє бачення ситуації. Детальніше про те, що введення локдауну означатиме для Житомира та України в цілому, розповість Житомир Yes.  

Заборони для містян

Передбачається введення локдауну на новорічні свята з особливо жорсткими обмеженнями задля стримування пандемії коронавірусу. Нагадаємо, під час весняного локдауну (12 березня – 22 травня) містяни не відвідували навчальні заклади, кафе та ресторани, ТРЦ та ринки. Під забороною були масові заходи, а громадський транспорт працював лише по спеціальним перепускам. Розважальні заклади, салони краси, перукарні, спортивні зали, кінотеатри та театри – все припинило функціонувати.

Окрім цього, під час весняного локдауну заборонялися прогулянки в парках, чи на дитячих майданчиках групами, котрі перевищували 2 людини.

Тобто, при прийнятті відповідного рішення Кабінетом Міністрів, житомирян знову очікує така ж ситуація.

Що думає Сергій Сухомлин

Міський голова Житомира переконаний, що повний локдаун можливий лише за умови надання державою фінансової допомоги бізнесу. Трохи раніше він заявляв, що карантин вихідного дня нічого не дає, тому він ще з початку був проти таких заходів. Він неодноразово висказував свою думку під час проведеної розмови по скайпу (коли Прем’єр-міністр збирав мерів міст).

Сергій Сухомлин зазначив, що при необхідності локдаун варто вводити одразу на 3-4 тижні. Важливо, щоб держава цей проміжок часу бездіяльності змогла компенсувати бізнесу. Звичайно, підприємці отримують по 8 000 гривень, але цього недостатньо.

Міський голова Житомира переконаний, що введення локдауну є питанням, котре варто ставити до держави, чи вистачить у неї фінансових ресурсів.