Четвер, 23 Червня, 2022

Чи буде у Житомирі сміттєпереробний завод?

Державною архітектурно-будівельною інспекцією поки не було надано дозволу на те, щоб розпочати будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі. Таку інформацію повідомив мер Житомира Сергій Сухомлин. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr” з посиланням на Житомир.info

Місяць тому хорватська компанія “Tehnix”, яка збирається будувати завод по переробці сміття в обласному центрі, подала пакет необхідної документації у Київ. Але, наразі, питання початку будівництва залишається відкритим. 

Що розповів міський голова

За словами Сергія Сухомлина, у зв’язку з карантином, усі дозволи та відповідна документація пересилається поштою. Приблизно місяць йде на те, щоб отримати дозвіл. Хорватська фірма підготувала пакет документів, а фахівці міської ради опрацювали його. Мер переконаний, що там є все, що необхідне для отримання дозволу на початок будівельних робіт. На сьогоднішній день, за інформацією міського голови, є відмова. Зараз ще не видно, що саме не влаштовує київську ДАБІ в цій документації, бо зараз очікується їх письмова відповідь. Це все це робить затримку для початку будівельних робіт з будівництва заводу. 

Міський голова Житомира зазначив, що будуть дивитись, що відповість ДАБІ, потім будуть подавати ще раз і вже зроблять для того, щоб отримати декларацію, яка дає дозвіл розпочати будівництво. Обладнання вже готове, фундаменти можна звести за кілька місяців, потім роботи з монтажу і завод може працювати. Компанії, інвестори втрачають оптимізм, бо вже практично два роки займаються цим проектом. Сухомлин каже, спочатку була археологія, потім зміни в законодавстві і потрібна вже археологічна експертиза рівня міністерства, яка тривала вісім місяців. Він впевнений, що треба подавати документи знову і захистити цей проект та почати втілювати його в життя. Цей проект є знаковим для всієї України, бо цей сміттєпереробний завод буде першим. Наостанок, мер сказав, що не хоче нікого звинувачувати, потрібно розібратись та зробити все, що треба для початку цього проекту. 

Зазначимо, що будівництво житомирського сміттєпереробного заводу повинно було бути розпочато у березні 2020 року. 

Нагадаємо, що раніше міський голова Житомира Сергій Сухомлин звертався до житомирян стосовно питання відключення води у місті. Він попрохав містян запастися терпінням та почекати поки всі роботи з реконструкції водоканалу будуть завершені. Саме тоді житомиряни отримають чисту воду з кранів та нові очисні споруди.