Субота, 25 Червня, 2022

На Житомирщині знову львівське сміття. Мітинг та перекрита дорога в знак протесту

Жителі села Будичани Чуднівської міської об’єднаної громади 24 березня вийшли на мітинг та перекрили дороги. Акція протесту викликана збуренням проти львівського сміття, мітинг тривав близько 3 годин. Деталями поділиться Житомир Yes.

Акція протесту

Близько 40-50 жителів села зібралися в центрі Будичан, написали колективне звернення в поліцію, прокуратуру та безпосередньо Чуднівську міську раду. Жителі села розпочали акцію об 11:00, а о 13:00 провели мітинг, на 40 хвилин перекрили дорогу державного значення «Житомир-Чернівці» (на пішохідному переході біля міської ради).

Одна з учасників протесту, Людмила Дубова, поділилася, що це «крик душі». До їхнього села везуть вже не перший раз сміття зі Львову, причому цього разу це були і медичні маски та халати, відходи медичної галузі. Окрім цього, знайдені квитанції за оплату комунальних послуг зі львівськими адресами.

Всього близько 40 тонн сміття потрапило до Житомирщини. Ніхто не надає селянам конкретної відповіді стосовно того, коли ситуація та як зміниться.

Розвідка самих селян

Жителі Будичан діляться, що намагалися самостійно дізнатися, хто є власником землі, на яку скинули сміття. Виявилося, що це один з їх місцевих жителів – Микола Павлович Головня, його дружина працює головним бухгалтером. Він ніяк не коментує ситуацію, нічого не знає.

Ірина Кухар, заступниця Чуднівського міського голови, зазначила, що в ніч з суботи на неділю, тобто з 20 на 21 березня, фурами завезли сміття на територію колишнього цегельного заводу. Після того, як окрім звичних побутових відходів, люди знайшли медичні відходи, вони збунтувалися.

За словами Ірини Кухар, викликано поліцію та екологів, котрі відібрали проби. Ніякої інформації стосовно того, хто надав дозвіл на ввезення 40 тонн сміття, немає. Чиновниця додала, що спробують залучити спонсорські кошти задля того, щоб якимось чином вивести сміття.

На місці незаконно організованого сміттєзвалища місцеве громадське формування та поліція організували цілодобове чергування. Мета одна – не допустити повторення ситуації.