П’ятниця, 20 Травня, 2022

Ліквідована підпільна типографія на Житомирщині

19 березня стало відомо про ліквідацію підпільної типографії на Житомирщині, котра займалася виготовленням паспортів для нелегалів. СБУ вчасно заблокувала незаконну діяльність організованого управління. Детальніше про подію, клієнтів угрупування розповість Житомир Yes.

Діяльність угрупування

На Житомирщині зловмисники забезпечували іноземців фальшивими документами для виїзду до країн ЄС. Окрім цього, у підпільній типографії виготовляли такі документи суворої звітності, як свідоцтва про народження дитини, техпаспорти, атестати, дипломи про освіту, водійські, пенсійні посвідчення.

СБУ повідомило, що серед клієнтів були нелегали з країн з підвищеною терористичною загрозою. «Пакет» фальшивих документів коштував клієнтів підпільної типографії 2 000 доларів. В місяць заклад обслуговував в середньому до 10 клієнтів.

Окрім виготовлення фальшивих документів, злочинне угрупування пропонувало також супровід для виїзду за кордон.

Протиправна схема

СБУ з’ясувало, що налагодив схему мешканець обласного центру. Раніше, особа вже притягалася до відповідальності (незаконне переправлення осіб через кордон). Він взяв в напарники ще двох спільників. Угрупування зловили «на гарячому», під час спроби оформлення закордонних документів для виїзду (в місцевому відділенні Державної міграційної служби).

Проведено обшук за місцем проживання зловмисників, а також у самій безпосередньо типографії. Виявлене обладнання, штампи, печатки державних установ, бланки, шаблони документів, а також уже виконані замовлення – фальшиві документи. СБУ вилучило комп’ютерну техніку, де виявили базу замовників незаконних послуг. Матеріали вилучені, відправлені на експертизу.

Нагадаємо, це не перший випадок, раніше, в 2020 році, колишні працівники міграційної служби з Житомирської області облаштували підпільний цех, де підробляли документи. Їх діяльність успішно ліквідували.