Четвер, 23 Червня, 2022

Слухання щодо вартості проїзду в громадському транспорті

Вже вдруге буде проведено громадське слухання за короткий час. Нагальною темою стало питання щодо необхідності підвищення вартості проїзду у міському транспорті. Детальніше про «транспортну тему» розповість Yes-zhytomyr.

Вже 4 вересня цього року о 18:00 відбудеться слухання з приводу встановлення вартості проїзду. Нагадаємо, 6 серпня представники міської ради, громади протягом двох годин обговорювали питання підвищення вартості проїзду.

Питання ще з початку року турбує перевізників, адже вони пропонують тариф, котрий не менше 7 гривень у маршрутках та 5 гривень в трамваях та тролейбусах. Згідно з проектом міської ради у випадку безготівкового розрахунку, пасажир отримуватиме знижку. Наприклад, при оплаті готівкою в маршрутці пасажир платитиме 7 гривень, при розрахунку карткою – 6 гривень. Якщо ж обладнання для автоматичної оплати в маршрутці не буде, чи воно буде знаходитися в несправному стані, то пасажир платитиме 3 гривні. 14 червня такий проект опублікувала влада.

Такі ж правила влада планує встановити і в електротранспорті. При оплаті готівкою пасажир платитиме 5 гривень, при безготівковій формі розрахунку – 4 гривні.

Планується переглянути вартість нічного проїзду. З 23:00 до 6:00 нічний тариф становитиме 10 гривень. Проект передбачає можливість пересадки між нічними маршрутами на безоплатній основі. Головне, щоб пасажир в такому випадку встиг за 30 хвилин з моменту купівлі квитка.

7 серпня рішення про підвищення вартості проїзду не прийняли, адже напередодні не було досягнуто спільного бачення ситуації. Громадськість висувало зауваження та обурення, активісти після закінчення слухання займалися збором підписів для підтримання рішення залишити вартість проїзду в транспорті незмінною.

На минулому слуханні влада прислухалася до громадськості, наразі варто чекати результати майбутнього слухання, яке пройде вже в наступної середи.