Субота, 21 Травня, 2022

Голова Житомирської ОДА: незаконні вирубки лісів скоротилися вдвічі

Під час одного з інтерв’ю голова Житомирської обласної адміністрації Віталій Бунечко розповів про те, чи вдалося зупинити незаконні вирубки лісів на Житомирщині. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Президент України поставив перед очільником Житомирської ОДА завдання подолати нелегальну вирубку лісу. Віталій Бунечко розповідає, що це завдання знаходиться в процесі виконання. Раніше обсяги нелегальних вирубок викликали жах. Бунечко каже, що почали з того, що змінили керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства. Новий керівник вже, у свою чергу, змінював на місцях тих, хто не справився з роботою. Був розпочатий процес чіпування деревини, її продають на аукціонах, а це реально скоротило можливість незаконних оборудок з вирубками. Працівники намагаються максимально легалізувати цей бізнес. Голова ОДА говорить, що загалом, незаконні вирубки були скорочені вдвічі. 

Віталій Бунечко також розповів і про роботу з ліквідації наслідків лісових пожеж, що мали місце весною та про відновлення лісів. Він каже, що вигоріло більше сорока тисяч гектарів. Спочатку пожежу локалізували у Народицькому районі. Тоді лісівники та пожежні провели максимальну мобілізацію і цей досвід дозволив ефективно співпрацювати, коли виникло інше велике загоряння. Бунечко говорить, що дуже добре, що не було людських жертв. Керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк

був в Овручі, де  проводив нараду, коли  в Овруцькому районі загорівся ліс. Він відразу був в центрі подій. Але не дивлячись на це були спроби маніпуляцій, коли говорили, що він не впорався з пожежею. Бунечко зазначає, що став на захист Сахнюка, бо він самовіддано прикладав всі можливі зусилля, щоб побороти ту пожежу. 

За словами голови ОДА, тепер найперше завдання – це провести відновлення лісів, які вигоріли. Сім з половиною тисяч гектарів було вже відновлено, а потрібно – п’ятдесят тисяч. Бунечко вдячний Уряду за те, що виділив гроші на потрібну техніку, частину якої було передано лісовим господарства.