П’ятниця, 20 Травня, 2022

У Житомирі висадять 27 дубів, які стануть символами загиблих воїнів

До дубової алеї слави Героїв, яка розташована на Смолянському військовому кладовищі у Житомирі, додадуть ще 27 дерев. Кожне висаджене дерево стане символом одного з загиблих військових. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Як повідомляють у Житомирській міській раді, для того, щоб придбати саджанці дубів, що мають висоту 4-5 метрів з бюджета міста витратять 270,6 тисяч гривень. На ці гроші хочуть придбати тридцять дерев з урахуванням запасу на випадок, якщо деякі дерева засохнуть після висадження. 

За словами директорки Житомирського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді міської ради Ольги Юрченко, алея слави Героїв на військовому кладовищі є символом пам’яті про наших військовослужбовців. На жаль, за два роки загинули або померли від поранень в АТО/ООС ще 27 Героїв. На сьогоднішній день в Житомирській ОТГ проживає 82 родини, які залишились через російсько-українську війни без коханої людини – чоловіка, сина, батька. Родини загиблих захотіли та внесли пропозицію продовжувати дану ініціативу, яку розпочали в 2018 році. Юрченко Розповідає, що незабаром День захисника України, тому було вирішено зробити соціальну акцію, під час якої висадять ще 27 дерев, на яких будуть іменні таблички військових, які віддали життя за незалежність України. 

Нагадаємо, що у 2018 році на військовому кладовищі у Житомирі започаткували Алею слави Героїв. Ініціатива створення належить рідним загиблих військових. Під час заходу, в якому взяли участь члени родин загиблих учасників бойових дій, було висаджено 53 дерева. Також до заходу долучились влада та громадськість. За словами житомирського міського голови Сергія Сухомлина, висадили 53 іменних дуби, які стануть символом вічної пам’яті про загиблих Героїв, які загинули за Батьківщину.