Четвер, 23 Червня, 2022

Анатолій Гриценко подав до суду на Google

Кандидат на пост президента України в особі уповноваженого представника у Центральній виборчій комісії звернувся з позовом до ТОВ «Гугл» про визнання протиправними дій щодо поширення інформації. Про це йдеться в рішенні суду Подільського району Києва. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

У позовній заяві йдеться про те, що 20 березня 2019 в пошуковій системі Google було виявлено поширення матеріалу, який займав першу позицію в її видачі. Розміщений матеріал, за твердженням позивача, містив недостовірну інформацію про кандидата.

“І зазначений матеріал поширювався з маркером« Реклама », що свідчить про те, що матеріал займав першу позицію в зв’язку з оплатою місця в пошуковій системі Google”, – йдеться в матеріалах справи.

Протиправні дії відповідача ТОВ Гугл, на думку позивача, полягають в поширенні недостовірної інформації шляхом виведення посилання на сайт на перше місце в своїй пошуковій системі.

Про який кандитатів йдеться, в рішенні не вказано. Зате йдеться, що 15 січня 2019 ЦВК постановою № 62 зареєструвала його в якості кандидата. Під цим номером був зареєстрований Анатолій Гриценко.

Про те, на якому сайті поширювалася інформація про кандидата в президенти теж не говорилося. Але згадано, що поширена інформація містила наступний вислів «Даний сайт зроблений з метою пролити світло на корупційні діяння ОСОБА_1 та вберегти Україну від лап шахрая», який містить неправдиві відомості про кандидата.

Пошук видає тільки один сайт, де є такий вислів – grytsenko.net.

28 березня суд відмовив у задоволенні позову.

“Під час дослідження доказів у справі 28 березня 2019 суд здійснив пошуковий запит на сайті www.google.com за ключовим словом« ОСОБА_1 », проте на першій позиції пошукова система запропонувала інше посилання …” – йдеться в рішенні. 

Суд частково задовольнив позов Гриценко до Центрвиборчкому

Таким чином суд прийшов до висновку, що матеріали справи не містять доказів про те, що ТОВ «Гугл» поширювала недостовірну інформацію про кандидата в Президенти України шляхом розміщення спірного посилання і виведенням матеріалу на перше місце в пошуковій системі.

Суд також звернув увагу на ту обставину, що в матеріалах справи відсутні докази того, що саме ТОВ «Гугл» є власником сайту www.google.com, тоді як власником може бути і інша особа, в тому числі засновник української спільноти – Google International LLC .