П’ятниця, 20 Травня, 2022

Зеленський розпускає Верховну Раду

Новий український президент Володимир Зеленський заявив у парламенті про те, що він розпускає Верховну Раду України восьмого скликання. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Зеленський зазначив, що громадяни України хочуть чути не слова, а бачити дії. Тому, якщо депутати визначили день інавгурації на робочий день, то в цьому є плюс – всі будуть працювати. Він попросив у парламента проголосувати за закон, який передбачає скасування депутатської недоторканності, ввести кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також прийняти виборчий кодекс. Нагадав і за формування відкритих списків. Окрім цього, новий очільник держави, сказав про те, щоб депутати звільнили голову СБУ, генерального прокурора та міністра оборони. Сказав, що у депутатів є два місяці, і ще можна багато чого зробити для того, щоб народ це оцінив. Назвав це можливістю заробити бали, які будуть потрібні політикам під час дострокових парламентських виборів.

“Я розпускаю Верховну Раду 8 скликання. Слава Україні”, – сказав Зеленський.

Зал зустрів цю заяву оплесками та вигуками “Героям слава”

Під кінець свого виступу Зеленський сказав, що за своє життя, він робив так, щоб український народ сміявся. Тепер він хоче зробити так, щоб протягом його президентського терміну, українці не плакали.

Після цих заяв нового очільника країни, складається така ситуація, що якщо указ президента про те, що він розпускає Верховну раду, буде опублікований саме 20 травня, то нові вибори будуть призначені на 14 липня. Жодний суд не зможе це зупинити, так як вже наступного дня почнеться виборча кампанія. Представники різних політичних партій вже заявили про те, що до позачергових виборів готові, деякі партії можуть пройти ребрендінг, інші все залишать як є, але брати участь у виборах готові всі.

На думку політолога Миколи Спірідонова, якщо народні обранці підуть до кінця своє каденції, то вони просто не встигнуть внести у законодавство всі ті зміни, які озвучив сьогодні Зеленський. Стосовно виборчих відкритих списків, то тут експерт впевнений, що депутати залишать все ж таки змішану систему.