П’ятниця, 20 Травня, 2022

Фірташу загрожує понад 80 років ув'язнення у США

Український олігарх Дмитро Фірташ, звинувачений у змові для підкупу індійських чиновників, щоб добувати титан, який потрібен для реактивних двигунів. Сума хабаря біля вісімнадцяти з половиною мільйонів доларів.

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Він був затриманий в 2014 році в Австрії, таку вимогу озвучили Сполучені Штати Америки. Справа про екстрадицію тривала п’ять років та 25 червня австрійський суд, відхиливши апеляційні позови, дозволив екстрадувати  Фірташа в США.

За словами американського юриста Джина Берда, якщо екстрадиція відбудеться, то українському бізнесмену можуть присудити більше 80 років за гратами плюс конфіскація майна. Також можливий варіант зміни звинувачення у тому випадку, якщо Фірташ розпочне співпрацювати.

“Фірташ добре розуміється з фінансовими угодами, в яких залучені топ-політики різних країн, у тому числі України та Росії. Можливо, він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Для нього завжди є можливість співпрацювати й укласти угоду про визнання провини, де він надасть цю інформацію в обмін на зміну обвинувачень”, – заявив юрист.

Судові слухання пройдуть в штаті Іллінойс. Якщо фінальне рішення екстрадувати олігарха буде затверджено, то він може бути доставлений в Штати вже у липні. 

Джин Берд розповідає, що цей процес в цілому довготривалий. Згадує про приклад Лазаренка, що пройшло чимало років, перш ніж його справа дійшла до вироку. Але, звісно, все може бути по-іншому. Це вже буде залежати від адвокатів Фірташа. Також прокурори напевно будуть вимагати його арештувати, бо Фірташ – іноземець і може вдатися до втечі, що уникнути покарання.