Четвер, 23 Червня, 2022

Газ подешевшав: ціна

У цьому місяці газ для потреб населення став дешевше на 5 відсотків, приблизно 4272 гривні за тисячу кубометрів без оподаткування. У порівнянні з квітнем ціна знизилася на 32 відсотки. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Влітку ціни на ринках Європи значно збільшилися, але, справа в тому, що в Україні вартість газу для населення рахується за спеціальною формулою, що повинна відображати ціни на ринку, але з 2-місячним відставанням. Так це коментують у прес-службі Нафтогазу. 

Так, у жовтні ціна на газ виявилися нижче ніж та, що українське населення сплачувало за умовами пропозиції “Газовий запас”. Тобто закуповували газ на зиму за ціною літа – 4874,42 гривні за тисячу кубометрів без податку. 

Як зазначають у Нафтогазі, таким будинковим господарствам у жовтні буде запропоновано оплатити платіжку за газ за регульованою, трохи нижчою ціною. Закуплений запас газу буде збережно на зиму, бо взимку буде зростання цін. Якщо споживачі не використають за зиму весь обсяг, що був передплачений, тоді залишки коштів будуть поверненні на їх рахунки. Це обіцяють у Нафтогазі. 

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що в Україні планують ввести подвійне громадянство. Відповідний законопроект готують до реєстрації в парламенті. Наразі, спеціалісти МЗС займаються деталями майбутнього закону. За словами віце-прем’єра з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, працівники МЗС випрацьовують спільну концепцію, але він не впевнений чи всі “дозріли” до подвійного громадянства. Кулеба зазначив, що коли починали працювати з цим питанням, то подвійне громадянство було чимось нереальним та фантастичним, а зараз вже є певне розуміння, обговорюються конкретні положення майбутнього законопроекту, який буде покликаний допомогти українцям за кордоном.