П’ятниця, 20 Травня, 2022

США передали наметове містечко в $1,5 мільйони

Стала відомою інформація, що стосується передачі США Силам спеціальних операцій Збройних сил України наметового містечка. За попередніми даними, вартість подарунка склала 1,5 мільйони доларів. Деталями поділиться
Yes-zhytomyr.

Передача наметового містечка

Відповідне спорядження, за даними Посольства США в Україні, отримав 142-й навчальний центр ССО у місті Бердичеві Житомирської області.

Проходила церемонія передачі комплексу типу «Аляска». Українські військові отримували наметовий комплекс від генерал-майора Кіркі Сміта. Командир Європейського командування Сил спеціальних операцій США повідомив, що радий тому, що США допомагає Україні, він особисто підтримує дану позицію.

Військовий підкреслив те, що серед союзників по НАТО, США – лише одна з багатьох таких країн. США прагне допомогти українським силам не тільки розвивати, але й натреновувати більш ефективний склад. Військовий щиро радіє, що США може зробити такий вклад. На перший погляд може здатися, що наметове містечко – це не так багато. Але це приміщення, де солдати зможуть жити під час навчання. Це створить міцний фундамент для їх навчання.

Військова допомога для України

Варто нагадати, що в грудні минулого року президент США Дональд Трамп збільшив межу витрат на оборону. Верхній ліміт оборонного бюджету США досяг 750 мільярдів доларів. Сенат та Палата представників склали закон про бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони. Дональд Трамп підписав даний документ. При порівнянні озброєння, президент США впевнений, що Сполучені Штати виграють, порівнюючи з рівнем озброєності Росії.

Цікаво також те, що у військовому бюджеті США на 2020 рік передбачений розділ військової допомоги для України. Розмір цієї допомоги становить 300 мільйонів доларів. Кошти будуть направлені на придбання летальної зброї, саме такий пакет допомоги прийнятий Конгресом.

Варто також зазначити, що розмір допомоги Україні в 2021 році від Пентагону складе 250 мільйонів доларів. Ще додатково 115 мільйонів доларів мають виділити. Програма іноземного фінансування Держдепу Сполучених Штатів має зайнятися організацією цього. Варто підкреслити, що виділені кошти будуть контролювати. Мова йде про те, щоб їх витратили по призначенню. Представник Пентагону Джон Хоффман наголошує на тому, що виділення оборонної допомоги Україні є занадто політизованим питанням.