П’ятниця, 20 Травня, 2022

Скандального полковника з Житомира, звинуваченого у держзраді, засудили до 13 років в'язниці

 

Ця справа тягнеться вже шість років. Все почалося у далекому 2014-му.  Полковника з Житомира Івана Без’язикова взяли у полон бойовики, коли той виконував завдання в тодішній зоні АТО, а нині ж в ООС. Про це повідомляє  “Житомир-інфо”, пише yes-zhytomyr.com.ua.

Із полону — на лаву підсудних

Два роки чоловіка тримали в полоні, після чого полковник все ж був  звідти звільнений. Проте вже буквально за кілька днів після звільнення, чоловіка було затримано представниками правоохоронних органів. А все тому, що Івана запідозрили у співпраці з так званим угрупуванням «ДНР».

Як бачимо, справа ця тягнеться вкрай довго, втім вже сьогодні, 8 квітня, в місцевих житомирських та всеукраїнських ЗМІ з’явилася інформація, що полковнику все ж був винесений вирок — 13 років позбавлення волі. Виходить, що спершу тепер вже колишнього військовослужбовця звільняють з полону, далі затримують, підозрюючи та інкримінуючи йому державну зраду, і врешті-решті виносять вищезгаданий вирок. Варто зазначити, що вирок було винесено у Шевченківському районному суді столиці нашої держави суддями Оксаною Голуб, Лідією Щебуняєвою та Віталієм Циктічем.

1

Звісно ж, нагадаємо дещо й про обставини цієї доволі скандальної справи та подій, пов’язаних з нею. Разом ще з кількома офіцерами під білим прапором, полковник Без’язиков йшов домовлятися про те, аби вони повернули тіла загиблих бійців 30-ої бригади. Тоді чоловіки й потрапили в полон. За словами самого полковника, він знаходився весь цей час полону під повним контролем бойовиків, які зробили все можливе, аби він перейшов на їх бік. Та в суді чоловік переконував, що в жодному разі й не за яких обставин не погоджувався на таку співпрацю. Як стверджує полковник, виконував дрібні роботи під примусом терористів, але його дії не нанесли навіть малої шкоди ані його співвітчизникам, ані Батьківщині.

Спроба бойовиків завербувати та свідчення свідків

В заявах захисту йдеться, що Без’язиков свої вміння розвідника навіть застосувати намагався — сам просив в СБУ допитати його, в представників ГУР МО  — надати всю необхідну інформацію. Також полковник розповідав правоохоронцям про те, що бачив на час полону, ділився інформацією про терористів, як стверджує захист. Зокрема, й форму російських силовиків носив, оскільки іншого одягу ж не було.

 

2

Також захисники полковника стверджують, що прокуратурою не було надано жодних вагомих і прямих доказів того, що колишній військовий, їх підзахисний брав, участь у терористичній організації та причетний до державної зради. Ключовий же свідок запевняв, що коли полковника хотіли завербувати, на ньому була форма невстановленого зразка, а сам він нічого не говорив. Це при тому, що в ході слідства цей же свідок говорив інше — на чоловікові з Житомира була російська форма, а тримав полковник пістолет Стєчкіна.  І це лише краплинка в морі з усієї цієї заплутаної справи…

Насамкінець додамо й те, що записи телефонних розмов колишнього житомирського військового з терористами були оприлюднені СБУ ще в грудні 2016 року.