Четвер, 23 Червня, 2022

Як житомирські народні депутати проголосували за “антиколомойський” закон

Український парламент підтримав у першому читанні законопроект №2571-д, який стосується удосконалення певних механізмів регулювання діяльності банків та навколо якого виникали суперечки. На засіданні Верховної Ради був присутній президент України Володимир Зеленський. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Депутати підтримали так званий  “антиколомойський” закон. Відповідне рішення було ухвалено депутатським корпусом, за проголосували 267 народних обранців. За законопроект проголосували політичні партії: “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Голос”, депутатська група “Довіра”, а також позафракційні. Зокрема, за цей закон голосували депутати від Житомирщини. Закон був підтриманий Сергієм Кузьміних, Ігорем Герасименком, Тетяною Грищенко, Богданом Кицаком, Дмитром Костюком та Володимиром Арешонковим. А от не голосували за нього такі депутати з Житомирської області як Анжеліка Лабунська, яка не з’явилася, крім неї був відсутній і Юрій Павленко, який представляє опозиційну платформу.

Що передбачає законопроєкт?

За цим законопроектом, ті, хто є власниками і екс-власниками банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

Нагадаємо, що 2014 року Нацбанк вивів з ринку 104 банки. У пояснювальній записці йдеться, що “деякі банки, використовуючи недосконалу судову систему, намагаються знову повернутись на ринок, що створює системні ризики для фінансової стабільності”.