Як житомирські народні депутати проголосували за “антиколомойський” закон

Український парламент підтримав у першому читанні законопроект №2571-д, який стосується удосконалення певних механізмів регулювання діяльності банків та навколо якого виникали суперечки. На засіданні Верховної Ради був присутній президент України Володимир Зеленський. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Депутати підтримали так званий  “антиколомойський” закон. Відповідне рішення було ухвалено депутатським корпусом, за проголосували 267 народних обранців. За законопроект проголосували політичні партії: “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Голос”, депутатська група “Довіра”, а також позафракційні. Зокрема, за цей закон голосували депутати від Житомирщини. Закон був підтриманий Сергієм Кузьміних, Ігорем Герасименком, Тетяною Грищенко, Богданом Кицаком, Дмитром Костюком та Володимиром Арешонковим. А от не голосували за нього такі депутати з Житомирської області як Анжеліка Лабунська, яка не з’явилася, крім неї був відсутній і Юрій Павленко, який представляє опозиційну платформу.

Що передбачає законопроєкт?

За цим законопроектом, ті, хто є власниками і екс-власниками банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

Нагадаємо, що 2014 року Нацбанк вивів з ринку 104 банки. У пояснювальній записці йдеться, що "деякі банки, використовуючи недосконалу судову систему, намагаються знову повернутись на ринок, що створює системні ризики для фінансової стабільності".

The website encountered an unexpected error. Please try again later.