П’ятниця, 20 Травня, 2022

Житомирський мер буде карати медиків, які беруть з людей “благодійні внески” за експрес-тести на коронавірус

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин отримав підтвердження того факту, що в лікарні №1 людей змушують платити “благодійний внесок” за експрес-тест на коронавірусну інфекцію. Покарано за такі речі буде директора комунального підприємства “Лікарня №1” Володимира Мордюка та завідуючу інфекційним відділенням  Оксану Волкову. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Таку інформацію 27 березня повідомив мер Житомира. За його словами, від мешканців Житомира почала поступати інформація про те, що в лікарні їм казали сплатити гроші за експрес-тести на коронавірус, а саме п’ятсот гривень. Гроші треба було заплатити як “благодійний внесок”. Сухомлин говорить, що йому передали чек з оплатою такого благодійного внеску в міській лікарні №1. Мер провів зібрання з головними лікарями та начмедами, на якому уточнив, чи є зараз нагальні проблеми у лікарень. Він зміг з’ясувати, що наразі лікарні забезпечуються всім необхідним і цього має вистачити на найближчий час. Після чого, мер показав їм чек про оплату за тести та медикаменти. Сухомлин каже, що з медикаментами дійсно зараз ситуація непроста, тому що “Таміфлю”, який потрібен для того, щоб лікувати пневмонію, зараз дістати в Україні практично неможливо. Мер розповідає, що у нас він є, але його небагато, тому хворому можуть давати його на кілька днів або схожий препарат, а потім можуть попросити докупити для подальшого проходження лікування.

“А ось щодо експрес-тестів, то брати гроші навіть в якості благодійних внесків у такий час неприпустимо”, – сказав Сухомлин.

Він зазначив, що він дав доручення з’ясувати, хто винен у ситуації з оплатою пацієнтами тестування на коронавірусну інфекцію. Також мер отримав пояснення головного лікаря та завідувачки інфекційним відділенням лікарні. Вони обидва отримають догану, а гроші повинні бути поверненні людям. Якщо такі випадки будуть повторюватись, то будуть вживатись більш жорсткіші заходи покарання.