Четвер, 23 Червня, 2022

У Коростені чинять інформаційний тиск на людей з активною громадянською позицією

За участь в мирній акції протесту “Ні – проросійській пропаганді”, що відбулась 30 листопада в Коростені, активісти піддаються тиску з боку влади. На мирних протестувальників вчинили цькування у соціальних мережах. Інформаційна атака з купою бруду рікою полилась на активістів, серед яких активний громадський діяч, членкиня місцевого осередку “Стоп корупції”  Леся Грищенко, пише yes-zhytomyr.com.ua.

Скандал, який переріс в акцію протесту

Л. Грищенко розповідає, що громадські організації, депутати місцевих і районних рад, активна молодь вийшли під стіни міської ради, щоб висловити невдоволення діями очільника міста Володимира Москаленка. Його підозрюють у співпраці з пропагандистським, на їх думку, каналом “Наш”, який активісти про себе називають “Рупором Кремля”. Трохи раніше навколо цього телеканалу  розгорівся був гучний скандал. Люди запідозрили “Наш” у російській пропаганді і завадили зйомкам у парку “Древлянський”. Тоді, телеканал заявив про агресивний напад на журналістів.

Активісти  акції протесту зазначали, що телеканал готує підґрунтя для вторгнення російського агресора на землі Коростенщини. 

Активісти впевнені, якщо пропаганду не припинити, то матимуть свою ДНР – Дерунянську народну республіку.

Під час акції, група ініціативних учасників акції змогла зайти до приміщення міської ради, щоб поговорити з мером. Проте, останнього на робочому місці не виявили.

Коли зустрілись і про що домовились

Пізніше, зустріч таки відбулася. Леся Грищенко повідомила, що на ній було висловлене невдоволення місцевих жителів щодо неоднозначної поведінки Москаленка, як голови. У відповідь на претензії мер зазначив, що особисто цей канал не запрошував. Він випадково зустрів журналістів в центрі міста і надав інтерв’ю з приводу місцевого парку та життя Коростеня. Питання роботи телеканалу “Наш” – не компетенція голови.

Після цього, на активістів розпочалося справжнє інформаційне полювання. 

З тиском і погрозами у соціальних мережах зіштовхнулась ще одна учасниця акції протесту, керівниця організації “Коростень – в твоїх руках” Наталя Шульгата, яка під час зустрічі з мером не мовчала. Під інформацією з негативним змістом не підписано жодної реальної людини. Акаунти мають фейкове походження. Учасники акції протесту зазначають, що така інформаційна війна проти них не вперше. Вона завжди починається після скандальних зустрічей з головою міської ради. Активісти переконані, що боти в соціальних мережах проти них працюють за вказівкою мера.  

Тепер люди бояться, що за активну громадянську позицію може постраждати не тільки їх ділова репутація. А ще гірше бояться, що влада підтримуватиме проросійські сили в засобах мас медіа і “вбиватиме” у голови людям неправдиву, перекручену інформацію. А тим часом, ймовірність активації військ поблизу наших кордонів справдиться. 

Про те, що влада не на їх місці, говорять активісти, було видно одразу. Бо на 6 членів ініціативної групи, з яких двоє – жінки та два оператора знімальної групи, міський голова виставив аж десятьох правоохоронців зі зброєю і в бронежилетах. Присутність ще двох осіб сумнівної зовнішності так ніхто і не зміг пояснити. Молодики були схожі на “тітушок”. 

Патріотично налаштовані активісти вимагають від влади не багато – лише віддано виконувати повноваження, які довірили і делегували очільнику його виборці.