Субота, 25 Червня, 2022

У Житомирі провели мітинг на підтримку білорусів

Кілька десятків мешканців Житомира провели акцію на підтримку протестів у Білорусі. Захід відбувся на майдані Корольова. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

На мітинг житомиряни прийшли, тримаючи в руках червоно-білі стрічки, які символізують історичний білоруський національний прапор, а також скандували “Жыве Беларусь!”. Як повідомила співорганізаторка акції Вікторія Артеменко, люди зібрались для того, щоб звернути увагу на той факт, що у Білорусі затримали багато протестувальників, є поранені через неправомірні дії силовиків і люди зараз знаходяться в лікарні. 

Українці висловлюють солідарність з білоруським народом, тому що кілька років тому в Україні відбувався Майдан, на якому теж були присутні масові акції протесту, жорстокі дії спецпризначенців, а також були чисельні поранені та вбиті.За словами організаторів, сьогодні 21-е століття, ми як і білоруси живемо в центрі Європи, і тому тут такі події взагалі не можуть відбуватись. Але зараз в Білорусі триває протистояння. В Україні коли побили студентів в грудні 2013 року, люди вийшли на вулиці та мобілізувалися. А у білорусів в першу ніч після виборів почали арештовувати та жорстоко катувати людей. Українці підтримують білорусів, бо ми знаємо, що за Свободу потрібно боротись. 

Нагадаємо, що у Білорусі 9 серпня відбулося голосування на виборах президента, в яких брали участь 5 кандидатів. За офіційними підсумками виборів, перемогу здобув Олександр Лукашенко, який набрав 80,1 відсотків голосів. На другому місці опинилась кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. У зв’язку з тим, що результати екзитполів показували впевнену перемогу Тихановської, люди почали виходити на вулиці з протестами, у свою чергу працівники міліції почали бити та арештовувати протестувальників.