Субота, 25 Червня, 2022

Житомирська міська рада хоче заборонити гральний бізнес

У Житомирській міській раді готують звернення до президента, Кабінету міністрів та Верховної ради стосовно скасування рішення про гральний бізнес. Це звернення мають ухвалити на сесії міської ради. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

У проекті звернення зокрема йдеться про те, що гральний бізнес – це антисуспільне та аморальне явище. Саме тому треба прийняти відповідний Закон про те, щоб заборонити гральний бізнес в Україні. Останнім часом різко зросла кількість правопорушень та ускладнилася криміногенна ситуація, все це пов’язано із залежністю від азартних ігор та фінансових злочинів саме у цій сфері. 

Аргументують у міській раді статистикою, за якою 75 відсотків відвідувачів гральних закладів – це студентство та школярі. Кожний четвертий гравець, який програє, думає про те, щоб закінчити життя самогубством та іноді вчиняє ці спроби. Деякі люди, які хворіють на “ігроманію”, для того, щоб розрахуватись з боргами, продають квартири, машини та починають вчиняти злочини. Все це веде до кризових ситуацій та негативу у родинах. 

Також у мерії занепокоєні тим фактом, що влада Житомира фактично не може вплинути на розміщення чи діяльність ігрових закладів. Про це говориться в зверненні, а саме, що законодавство сфери грального бізнесу ніяк не враховує інтереси територіальної громади, прибирає будь-який вплив влади на місцях на розміщення та діяльність ігрових закладів. Саме тому депутатський корпус хоче заборони на законодавчому рівні грального бізнесу на території України. 

Нагадаємо, що в Україні прийняли закон, що надає дозвіл відкривати в Україні гральні заклади. Це стосується казино, букмекерських контор, залів ігрових автоматів, а також дозволяє створювати майданчики для онлайн ігор в покер. Паралельно вводиться кримінальна відповідальність за те, якщо азартні ігри будуть проводитись без відповідної ліцензії.