Середа, 22 Червня, 2022

У Житомирі відкрили “Музей виборчого трешу”

21 серпня у Житомирі відкрилася виставка “Музей виборчого трешу”. Організаторами виступили Рух ЧЕСНО та Суспільний мовник. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Експозицією виставки стали приклади непрямого підкупу виборців та чорного піару, а також політична реклама. За словами координаторки Руху ЧЕСНО Віти Думанської, перед місцевими виборами організатори хочуть показати погані приклади так званого “сіяння гречки”, щоб кожен зміг побачити як дешево кандидати купують свої виборців. Кожен други з мешканців Житомира не йде голосувати під час місцевих виборів та не хоче відстоювати права на краще життя. Деякі продовжують голосувати “гречкою”, саме тому в Україні постійні проблеми в політичній сфері. 

На думку журналіста Сергія Косюченка, на виставці все гарно представлено, велика кількість експонатів з різних років, від різних політичних партій та кандидатів в депутати. Каже, що подивився і наче все життя перед очима побачив. 

У свою чергу продюсер Житомирської філії Суспільного Таміла Бутко запрошує мешканців та гостей міста відвідати “Музей”. Для всіх вхід безкоштовний. Вона говорить, що є можливість згадати про те, як кандидати знаходили прихильність у своїх виборців, щоб у майбутньому не потрапити на такий гачок. 

Виставка проходитиме у Житомира цілий місяць, подивитись на неї можна з дев’ятої години ранку до шостої години вечора за адресою вул. Театральна, 7. Такі ж самі виставки запрацювали і в інших містах України. 

Довідково

Рух ЧЕСНО – організація, що займається питаннями прозорості та підзвітності діяльності політиків. Працює вона з 2011 року. Проект “Музей виборчого трешу” реалізується за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.