П’ятниця, 24 Червня, 2022

Захоплення землі та зведення ТРЦ в Житомирі: 90-ті повертаються

Містяни стали свідками чергового будівельного скандалу. Поруч з новим торговим центром місцевий підприємець на вулиці Грушевського намагається захопити землю. Мета подібних дій – зведення ще одного торгово-розважального центру без парковки та відповідної інфраструктури, без будь-яких дозволів. Деталями поділиться Житомир Yes.

Реакція населення

Жителі Житомира обурені такою поведінкою місцевого підприємця, їх реакція не забарилися. 13 листопада на місце приїхали поліцейські, спецпризначенці, котрі також прокоментували дану ситуацію.

“Виник конфлікт щодо використання земельної ділянки між групою громадян. На місці події працювали і нині продовжують роботу поліція діалогу, спецпризначенці, слідчо-оперативна група Житомирського відділу, працівники Управління превентивної діяльності та інших підрозділів ГУНП. Поліцейські забезпечують правопорядок та припиняють сутички між сторонами конфлікту, переконуючи у необхідності вирішити спірну ситуацію цивілізованими правовими шляхами”.

Територію охороняють досить міцні молодики, котрі нікого не допускають до об’єкту, охороняючи його. Підприємець на запитання, хто це, відповідає, що це його вантажники.

Житомирська міська влада ніяк не коментує ситуацію та не втручається. Містяни ідентифікують таку реакцію влади як бездіяльність, що ще більше обурює.

90-ті повертаються?

Часи змінюються, а методи залишаються такі ж. На маленькому клаптику землі намагаються звести великий ТРЦ. Парковки, відповідна інфраструктура в даному випадку не передбачена.

Євгеній Введенський, підприємець також прокоментував ситуацію. Він зазначив, що дії підприємця є незаконними. Дійсно, ніяких дозволів на забудову підприємець не отримував, ніякі дозвільні документи не були зареєстровані. Це підтвердив Олександр Магдюк, в. о. начальника управління Державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської ОТГ.

В міській раді підтвердили це, але ніяких дій не приймають. Поки триває реформа галузі, не мають права втручатися. Саме цим скористався забудовник, виявивши прогалину в законі та вчасно нею скористався.

Містяни запевняють, що підприємець-забудовник не остання людина в місті. Раніше він працював в земельній комісії міськради, в його арсеналі сотні автомобілів, він володіє чималою кількістю нерухомості.

Не дивлячись на те, що поліція в будівельний конфлікт майже не втручалася, але кримінальне впровадження проти забудовника відкрила за фактом підробки документів та захоплення земельної ділянки на червоній лінії міста.

Журналіст «Факти ICTV» Олег Корнієнко запитав в Сергія Кондратюка, заступника міського голови Житомира, чи не бажає він проїхатися на місце будівельного конфлікту – на вулицю Грушевського,5. Однозначної відповіді не було отримано. На це він відповів, що при захопленні землі, будуть викликані відповідні служби. Але попри запевнення Сергія Кондратюка, на місце рейдерства ніхто не приїхав.