Субота, 21 Травня, 2022

Як вибирати IP телефони?

IP телефонія – це можливість здійснювати дзвінки за допомогою інтернет-протоколу. При цьому голосовий сигнал перетворюється на цифровий. Для цих цілей зазвичай використовуються спеціальні IP телефони. У цій статті про ключові критерії вибору айпі телефонів.

IP телефони, що таке?

По суті, це звичайний телефон, тільки підключається він не до класичної лінії, а до інтернету. Це відкриває можливості цифрового зв’язку. Виглядають подібні пристрої також, як звичайні телефони, однак у них, як правило, є дисплеї. Та й апаратна начинка у айпі моделей набагато крутіша: більшість пристроїв оснащено різними функціями, включаючи переадресацію викликів, голосову пошту тощо.

Як вибрати IP телефон? Основні параметри

Мабуть, перше, на що слід звертати увагу, це кількість SIP ліній. Ця характеристика відображає кількість дзвінків, яку можна одночасно приймати та здійснювати з одного телефону. Виробники випускають різні моделі, які підтримують від кількох штук до півсотні ліній, якщо не більше.

Максимальна швидкість інтернет-з’єднання, яку підтримує пристрій, – це не менш значущий критерій. Адже від цього залежить якість зв’язку. Для розмов у рамках офісу вистачить моделі з пропускною спроможністю 100 Мбіт/сек. Для ресепшену, відділу продажу або кол-центру варто придбати гігабітну модель.

Також важливо враховувати характеристики дисплея. Від цього залежить, наскільки комфортно користуватися телефоном. Однак варто відразу сказати, що чим наворочений екран апарата, тим дорожчий пристрій. Отже, важливо звертати увагу на:

  • кольоровість: чорно-білий або кольоровий дисплей;
  • роздільна здатність: чим вище, тим краще зображення;
  • розмір: що більше, тим зручніше користуватися;
  • Підтримка сенсорного введення – впливає на зручність налаштування та експлуатації в цілому.

Як правило, у моделей, у яких дисплеї великі, вони ще й кольорові, та й сенсорне введення підтримують нерідко, і роздільною здатністю мають високу. Такий варіант – найбільш зручний. Втім, він знадобиться далеко не кожному відділу.

Наступний крок, який допоможе вибрати оптимальний айпі телефон – це врахування функціональних можливостей моделі та додаткового оснащення.

Майже всі VoIP телефони підтримують:

  • режим очікування,
  • переадресацію вхідних дзвінків;
  • можливість відобразити присутність абонента.

Таких функцій зазвичай вистачає невеликого відділу. Також може знадобитися підтримка текстових та голосових повідомлень, запису розмови, режиму конференції.

Що стосується обладнання, то виробники випускають як звичайні повністю провідні моделі, так і варіанти з бездротовими трубками та/або підтримкою вай-фай. Перший тип хоч і вважається менш зручним, тому що користувач прикутий до робочого місця, однак є найнадійнішим. Бездротові трубки комфортні, але можуть розряджатися, якість сигналу залежить від віддаленості користувача від бази, на яку ставиться трубка. Та ж ситуація з вай-фай підключенням: що далі від роутера, то гірший сигнал. Виняток – якщо в офісі обладнана меш-система.

Для опен-спейсів зручні моделі з входами для гарнітур: якщо кілька співробітників говорять одночасно, вони не заважатимуть один одному. Особливо якщо ви закупили гарнітури з шумом придушення. Для комфортного переміщення у разі повністю провідних телефонів можна придбати моделі з блютус-модулями та відповідні гарнітури.

Деякі дротові пристрої підтримують PoE. Це дозволяє використовувати 1 кабель для передачі даних та живлення, що позбавляє зайвих проводів.