Середа, 17 Серпня, 2022

Новий указ про військову службу- що це означає для житомирян?

Першого лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби в Збройних Силах України та поступового переходу до засад професійної армії”. Завдяки цьому документу влада планує підвищити рівень соціального забезпечення українських військових, зміцнення ЗСУ та збільшення їх чисельності, пише yes-zhytomyr.com.ua.

Яка ситуація з армійською та контрактною службою зараз на Житомирщині та наскільки місцевих жителів приваблює така перспектива?

Що передбачає новий указ?

Згідно з документом, Кабінет Міністрів найбільшим часом повинен підготувати зміни до державного бюджету на 2022 рік, враховуючи фінансування на підвищення матеріального забезпечення для військовослужбовців Збройних Сил України. Вона сягатиме не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, яка наразі 6500 гривень, а з першого жовтня – 6700 гривень. Говорячи про військовослужбовців, які уклали довготривалі контракти зі Збройними Силами України, протягом 2023 року розмір їхнього матеріального забезпечення підвищуватимуть – щонайменше до трикратного рівня мінімальної заробітної плати. Планується збільшити терміни дії контрактів. 

Передбачено розробку концепції забезпечення житлом військовослужбовців, ветеранів та членів їх родин. 

Протягом наступних трьох років планується збільшення чисельності Збройних Сил України на сто тисяч осіб, а також створення 20-и додаткових бригад. 

Президент України Володимир Зеленський назвав указ стартовою точкою у переході країни на професійну армію. З першого січня 2024 року очікується припинення українських громадян на строкову військову службу. Перехід відбуватиметься поступово. 

Служба в армії на Житомирщині в цифрах

Протягом осени 2021 року Житомирський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки проводив осіб для проходження військової служби за контрактом.

Кандидатам пропонувалося стабільне грошове забезпечення від 10 200 гривень, гарантоване його підвищення у разі просування по службі, щомісячна виплата в разі перебування в зону ООС (перша лінія зіткнення – 17 тисяч гривень, друга лінія зіткнення – 6,5 тисяч гривень). Окрім цього, після укладання контракту військовослужбовець може розраховувати на одноразову грошову допомогу, щорічну матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі однієї заробітної плати, компенсацію за винаймання житла тощо.

Держава гарантує військовослужбовцям безкоштовне медичне обслуговування, страхування, соціальний і правовий захист військових та членів їх родини, безкоштовне навчання у військових ВНЗ.

Щодо строкової військової служби в армії, під час осіннього призову у 2021 році 520 осіб відправилися на служби до лав Збройних Сил України. Натомість голова обласної військово-лікарняної комісії Іван Швець повідомив, що тоді близько 40% від усіх призовників не визнали придатними до армійської служби через стан здоров’я. Найпоширенішими проблемами він називає патології дихальної та серцево-судинної системи, плоскостопість та остеохондроз.

.