Четвер, 23 Червня, 2022

Голосувати будуть в масці і без дітей: як будуть проходити вибори

Кабінет міністрів України затвердив здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборчого процесу. Рішення Уряд ухвалив 14 вересня під час позачергового засідання. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Які епідемічні заходи необхідно зробити

Безпосередньо перед голосуванням виборці мають пройти температурний скринінг, а також розповісти про свої симптоми. Вхід до приміщення, де розташована виборча комісія, а також до приміщення, де будуть голосувати люди, мають бути розміщені антисептичні засоби для рук. Також необхідно обладнати місця для того, щоб централізовано збирати та утилізувати засоби індивідуального захисту. 

У приміщеннях необхідно нанести розмітку, що буде вказувати на потрібне дотримання дистанції між виборцями не менше одного метра. Потоки людей на вході та на виході мають бути розділені. Рекомендують знаходитись у приміщенні одночасно не більше трьох виборців на один стіл, де вони будуть отримувати бюлетені. Всі меблі, якими буде користуватися виборча комісія мають бути зроблені з тих матеріалів, які можна продезінфікувати. Використовувати тканини на столах заборонено. 

Членам виборчих комісій потрібно сідати на дистанції не менше одного метра один від одного, або мають бути фізичні бар’єри на кшталт прозорих екранів. Потрібно протирати ручки дверей та поручні кожні дві години, а також робити вологе прибирання. Можна частково обробляти виборчі скриньки, але при цьому потрібно не допускати потрапляння дезинфікуючої речовини в саму скриньку. 

Громадяни повинні обробляти руки перед тим як увійти до приміщення для голосування, а також бути в масці або респіраторі. Дозволяється членам виборчої комісії просити виборця тимчасово опустити маску для того, щоб можна було підтвердити його особу. Крім цього треба користуватися своєю ручкою. Дітей на дільниці брати не рекомендовано. 

Що робити виборцям, що перебувають на самоізоляції

Люди, які можуть голосувати, але знаходяться на самоізоляції, потрібно здійснювати голосування за місцем знаходження. Для цього треба не пізніше 20-00 останньої п’ятниці перед виборами подати відповідну заяву, а до неї додати довідку з медичного закладу про стан здоров’я. Коли прийде день виборів, такі виборці мають самостійно, не передаючи в руки членам комісії, показати документи. Члени комісії, які забезпечує голосування на місцем перебування мають бути одягнені в захисні маски, рукавички, захисні щитки. Після кожного відвідування засоби захисту мають утилізовуватись. 

Якщо буде виявлено випадок коронавірусу у когось з членів комісії, всім іншим членам комісії можна продовжувати виконувати функції при умові відсутності симптомів респіраторного захворювання. Якщо член комісії мав контакт із хворою людиною без захисних засобів, то його направляють на самоізоляцію згідно чинного законодавства. 

Коли буде закінчено підрахунок голосів, будуть передані протоколи та бюлетені, приміщення виборчої комісії має бути проведена заключна дезінфекція.