П’ятниця, 20 Травня, 2022

У Житомирі перевізники вже 2 тижні не хочуть безкоштовно возити пенсіонерів

Житомирські перевізники розмістили нові оголошення про пільговиків, яких перевозитимуть безкоштовно.  

Далі інформує «Yes-Zhytomyr»

В їх списках опинилося 8 пільгових категорій, які діяли і раніше, при прийнятті нового тарифу на перевезення пасажирів. А от про пенсіонерів, що ще 2 тижні тому мали право на безкоштовний проїзд з 10 по 16 годину, в оголошенні мова не йдеться. Самі ж водії на запитання про безкоштовний проїзд пенсіонерів, відповідають, ні, не возимо.

Але у Житомирській міській раді, у свою чергу, зазначають, що перевізники, які відмовляються перевозити пільгові категорії населення, порушують умови договору. За словами заступника міського голови Дмитра Ткачука, будь-які оголошення, які суперечать умовам договору з перевізниками і рішенням виконкому є порушенням. При здійсненні перевірки, відмова в перевезенні тих категорій, які зазначені, це є порушення.

«Управління транспорту складає відповідні акти про порушення», – каже Ткачук.

Так у період з 1 по 9 квітня, працівниками управління транспорту та зв’язку було складено 21 акт про порушення правил перевезення пільгових категорій громадян. Штрафи за це є одноразовими і складають 850 гривень.

Заступник міського голови з питань транспорту також розповідає, що зараз розглядаються кілька варіантів вирішення проблеми із перевезенням пенсіонерів: грошова компенсація перевізникам, підняття вартості проїзду чи компроміс у вигляді проїзду із зниженою вартістю.

Ткачук зазначає, що може бути виплата з міського бюджету, але враховуючи масштаби та обсяги – це шалені цифри, в рік близько сто мільйонів гривень. Це колосальний бюджет, якого ніколи не буде. Тим паче, коли проконтролювати та облікувати такі поїздки практично нереально. Другий варіант: перегляд тарифів. І третє, як компромісне рішення для окремих категорій громадян, зокрема тих, яким не передбачено законом наявність такої пільги, а саме пенсіонерам за віком, яких найбільше серед числа всіх пільговиків, встановити пільгову ціну. Тобто, не повністю безкоштовний проїзд, а зі зниженою вартістю.

«Рішення потрібно приймати, воно може бути дискусійним, по окремим пунктах можемо обговорювати і змінювати базові пропозиції, але його потрібно приймати. Думаю, що до кінця цього тижня буде позачерговий виконком, де це питання ми обов’язково розглянемо», – зазначив Дмитро Ткачук.

Нагадаємо, що 1 квітня у житомирських маршрутках мешканці міста побачили оголошення про те, що перевезення пільговиків буде платним, крім деяких категорій. Тоді у міській раді пояснили, що такими діями перевізники вимагають підвищення вартості проїзду або компенсацію за перевезення пільговиків. Наразі, попри штрафи, перевізники продовжують відмовляти у безкоштовному проїзді пенсіонерам та людям з інвалідністю.