П’ятниця, 20 Травня, 2022

У Житомирі урочисто встановили "пам'ятник Совку"

19 травня у Житомирі встановили “пам’ятник Совку”. Він був встановлений на майдані Корольова небайдужими житомирянами та активістами громадського руху “Відсіч”. Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Захід відбувся у рамках всеукраїнської акції “Совок не пройде”, до якої і долучилися житомиряни. Акцію спровокував план харківського мера Геннадія Кернеса перейменувати назад станцію метро “Палац спорту” та проспект Григоренка. До декомунізації вони називалися на честь радянського військового функціонера Жукова. Також харківські чиновники зініціювали знесення намету волонтерів, що був розташований на центральній площі Харкова.

Громадські активісти впевнені, що ініціатива харківського міського голови є просто неприпустимою, а тим більше, це може стати поштовхом для таких самих процесів ревізії декомунізації по всій території України.

Активісти зазначають, враховуючи, що новий президент Володимир Зеленський не має чіткої позиції, тому колишні регіоналівські приспішники хочуть повернути назад порядки, які були при старому режимі, тим самим відкриваючи ворота для так званого “русского міра”. Головна функція місцевої влади – це ремонт труб та доріг, покращення якості послуг ЖКГ, благоустрій міста та комфортне життя містян, а не заробляння дешевої популярності серед прорадянських громадян.

Також під час акції, присутні запевнили, що у будь-якому випадку готові до спротиву, щоб не допустити реваншистських дій, які спрямовані на скасування декомунізації в країні. Такі самі акції пройшли і в інших містах України

Нагадаємо, що сьогодні на виступі у парламенті, після інавгурації, новообраний президент Володимир Зеленський заявив, про те, що він розпускає парламент, а також запропонував народним депутатам приймати потрібні закони, поки у них є на це час.