Четвер, 23 Червня, 2022

Замінування вишів в Житомирі

Цього літа в місті декілька разів евакуювали людей з вищих навчальних закладів через повідомлення до поліції про закладення вибухівки. Деталі розповість Yes-zhytomyr.

Поліція одразу відреагувала на сповіщення, викликавши підмогу. Людей з приміщень евакуювали, потенційно небезпечні території відгородили, максимально обмежили до них доступ. Було залучено фахівців служб для знаходження вибухівки та вразі виявлення для швидкого її знешкодження. Всі приміщення закладів оглянули та перевірили ГУНП, аналогічні дії провели на навколишніх територіях ВНЗ.

Поки з’ясовується, хто є автором неправдивих повідомлень. Житомирську політехніку, наприклад, «мінують вчетверте». Інформація про замінування надходила 9, 15, 23 та 31 липня. Поліція нічого не знайшла, протягом 1,5 години тривав огляд закладу. Після завершення роботи фахівців, працівники закладу знову приступили до роботи.

На початку літа 24 червня цього року в ВНЗ надійшли повідомлення про замінування електронною поштою. Нагадаємо, що нещодавно робота адміністрації також тимчасово перервалася через неправдиве повідомлення про замінування. Одразу після повідомлення людей з приміщення евакуювали, рятувальники та правоохоронні органи зайнялись пошуком вибухівки.

Правоохоронці реагують на всі подібного роду повідомлення. Зловмисників, котрі розсилають неправдиві повідомлення, розшукують, їх чекає відповідальність за здійснені неправомірні дії.

В останнє 31 липня до поліції звернулися зі сповіщеннями про закладення вибухівки. Поліцейські та екстрені служби миттєво відреагували, забезпечивши безпеку людей, котрі знаходилися у приміщенні. Однак поліція наголошує на тому, що винуватці, тобто автори неправдивих повідомлень, будуть знайдені та покарані відповідно до норм чинного законодавства.