П’ятниця, 20 Травня, 2022

Зеленський підписав указ, який спрощує отримання громадянства росіянам

Президентом України Володимиром Зеленським було підписано указ про спрощення процесу отримання громадянства для людей, які стали на захист чи продовжують захищати національну безпеку та оборону України. Крім того, під спрощену процедуру підпадають громадяни Росії, які переслідуються через свою політичну позицію. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr”

Указ підписаний 13 серпня та опублікований на офіційному сайті президента України. 

Відтепер російські біженці від політичних переслідувань можуть подавати декларацію про те, що вони відмовляються від громадянства Росії і документи, що підтверджують політичні переслідування. Такі документи можуть видавати українське Міністерство закордонних справ, посольство або консульство.

Зеленський доручив Кабінету міністрів терміново зробити і внести до парламенту законопроект, який би регулював спрощення отримання громадянства для російських громадян, які переслідуються за політичними поглядами. А також протягом трьох місяців зробити і подати до Верховної Ради законопроект про те, щоб Україна могла надавати притулок таким особам.

Кабінет міністрів повинен зробити спрощення процедури, згідно якої розглядаються заявки людей з Російської федерації, які бажають отримати статус біженця або особи з додатковим захистом.

Нагадаємо, що раніше Петро Порошенко розповів, що під час його президентства, опозиційний політик та кум Путіна Віктор Медведчук не мав такого великого впливу на політичну ситуацію в країні як зараз. Екс-президент наголошує, що Медведчук укріпив свої позиції саме після того, як Порошенко не виграв на президентських виборах. При ньому проросійський політик не мав ані інформаційного, а не політичного впливу  та за словами Порошенка “не міг навіть голови підняти”.