Субота, 21 Травня, 2022

Порошенко закликає не пускати російські судна у порти Європи

Президент України Петро Порошенко розказав в інтерв’ю американському каналу FoxNews про дії Російської федерації у Керченській протоці. Далі розкаже «Yes-Zhytomyr» з посиланням на сайт Президента України.

Україна постійно діяла і діє у рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства, а також спеціальної російсько-української угоди, де було визначено  статус Керченської протоки та Азовського моря. У свою чергу  РФ протистоїть всім, заблокувавши свободу руху кораблів в українських водах.

«Я хочу донести абсолютно чітку інформацію. Українські торгівельні судна, українські військово-морські сили діють відповідно до норм міжнародного права» – сказав Президент.

Також Порошенко заявив, що торгівельні та військові кораблі України не повинні питати дозволу у Росії, проходячи Керченською протокою. А всі бізнес-компанії, які працюють у протоці, порушують норми законодавства і співпраця з ними є незаконною.

За словами Президента, необхідно напрацювати план дій, як можна протистояти незаконним діям Росії щодо окупації Азовського моря та Керченської протоки.  Петро Порошенко розповів, що у нашої країни є два важливих порти в Азовському морі – це Маріуполь та Бердянськ. Вони надзвичайно важливі, так як через них йде практично половина експорту української металургійної промисловості. Тому окупація Азову та блокада руху кораблів несе за собою  збитки для української економіки.

 Президент наголосив, що ані Україна, ані Європа просто не може це сприйняти, натякнувши на підтримку у цій ситуації і США.

 «У цій ситуації російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти», – сказав Порошенко.

Україна підготовлена у будь-який момент розпочати консультації з іншими країнами по цьому питанню.

Нагадаємо, що 25 листопада прикордонники  РФ  атакували українських  моряків, які рухалися з  Одеси до Маріуполя. Російські сили спеціального призначення обстріляли і затримали три наших  судна у Керченській протоці, полонивши  екіпажі.