Четвер, 23 Червня, 2022

Верховна Рада проголосувала за зміни Конституції та визначила курс України на ЄС і НАТО

В українському суспільстві давно йде обговорення подальшого напрямку розвитку України, переважна більшість населення підтримує рух держави в сторону Європейського союзу та участь у блоці НАТО. Але для того, щоб це зробити, Українській державі потрібні були зміни в Конституції.

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr»

Сьогодні у Верховній раді голосували за відповідні зміни до Конституції України. Перед голосуванням перед депутатами виступив Президент України Петро Порошенко. Верховна Рада підтримала вцілому зміни до Конституції, які стосуються курсу України щодо членства в Євросоюзі та НАТО.

За зміни проголосували 334 народні обранці, хоча було необхідно 300 депутатських голосів. Ініціатором законопроекту був президент Петро Порошенко, він був присутній у Верховній раді. Зазначимо, що Порошенко, починаючи з вересня місяця того року, пропонував депутатам внести до Конституції прагнення України до членства в НАТО та ЄС.

Також відмітимо, що Конституційний суд України визнав конституційними зміни до Основного закону. Саме у той день депутати проголосували за законопроект у першому читанні.

Після сьогоднішнього голосування закон повинен підписати спікер парламенту та президент. Президент України говорить, що за його прогнозами Україна зможе подати заявку щодо членства в ЄС у 2024 році. Після вступу до Європейського союзу можна буде розпочати виконання плану дій стосовно членства у НАТО.

Нагадаємо, що раніше більше мільйона українців поставили свій підпис у зверненні до Верховної ради, у якому закликають депутатів підтримати ініціативу президента внести зміни до Конституції України, які стосуються курсу в Європейський союз та НАТО.

Багато коробок з підписами українців з усіх регіонів країни принесли до приміщення Верховної Ради. За словами керівника фракції Блок Петра Порошенка Артура Герасимова, громадяни щиро підписували звернення: що на Сході України, що на Заході всі розуміють, що майбутнє України в Європі. Загалом зібрали понад 1 мільйон підписів.