П’ятниця, 20 Травня, 2022

Росіянам втерли носа на засіданні Радбезу ООН

Міф Росії про так званих «зелених чоловічків» і «внутрішню війну в Україні» не відповідає дійсності. Тому що півострів Крим і український Донбас був захоплений та окупований російськими військовими, а РФ приховує правду про цей факт.

Саме це заявив постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген під час засідання Ради безпеки ООН.

Далі розкаже «Yes-Zhytomyr»

У своєму виступі Хойзген відмітив, що коли виступав представник Росії Василь Небензя,  у нього склалося враження, що Україна напала на Росію, а не навпаки. Постпред Росії у своєму виступі традиційно звинувачував українську владу у саботажі мінських угод, провокаціях, створенні важкої гуманітарної ситуації в Донецькій та Луганській областях тощо. Нагадаємо, що за вимогою Росії було скликано засідання Ради безпеки ООН стосовно ситуації в Україні.

Німецький дипломат зазначив, що  заяви російської сторони про нібито “внутрішній конфлікт” в Україні – це обман. Росіяни постійно розповідають про внутрішній конфлікт в Україні, який спричинила зміна керівництва країни.

“Ми знаємо, що насправді це було російське вторгнення. Російські військові були безпосередньо залучені до окупації Криму, Донецька і Луганська”, – заявив Хойзген.

Також Хойзген сказав, що всі намагання Росії за допомогою неправдивих заяв відсторонитися і зробити себе непричетними до подій, що мали місце в 2014 році в Криму і на Донбасі, були нівельовані визнанням президента РФ Володимира Путіна, який наказав спеціальним службам захопити Крим ще 20 лютого 2014 року. Це визнання було показано по російському телебаченню.

Німецький представник також зазначив, що Крим і Донбас до сих пір є окупованим. Він також акцентував увагу на намаганнях російської влади сховати правду про те, що Збройні сили Росії брали участь у боях проти української держави.

Так, коли у серпні 2014 року почали з’являтися загиблі солдати російської армії, а комітет солдатських матерів у Санкт-Петербурзі почав заявляти, що російські солдати воюють в Україні, Путін засекретив всі дані про втрати Росії у мирний час, а сам комітет матерів оголосили іноземним агентом.

Також зазначимо, що країни-члени Ради безпеки ООН відмовили у проведенні засідання за порядком денним, який запропонувала Російською Федерацією.