Субота, 25 Червня, 2022

Актуальна ситуація на українсько-білоруському кордоні на Житомирщині

До кордону Житомирської області зараз прикута особлива увага. Через високий ризик нападу зі сторони Російської Федерації оборону пропускного пункту було посилено – це рішення отримали ході засідання Ради Національної Безпеки та Оборони України 10 листопада. Тому цікаво дізнатися, як виглядає ситуація більш як за тиждень, чи плануються ще якісь дії та чого очікувати житомирянам? Далі на yes-zhytomyr.

Візит представників влади 

19 листопада голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунченко разом із головою Національної поліції Ігорем Клименком відвідали Овруччину, щоб особисто перевірити стан готовності тамтешніх сил до запобігання вторгнення нелегалів або сторонніх солдат на територію України. Передумовою посилення кордону була штучно створена міграційна криза, якою може вдало скористатися країна-агресор. Тому, зважаючи на події на польсько-білоруському кордоні, особливий контроль приділили українсько-білоруському кордону Житомирської області, який сягає понад 250 кілометрів.

Під час Ради Національної безпеки та оборони України, у якій брали участь представники Національної поліції, прикордонних загонів, Національної гвардії, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України та територіальних громад, обговорили подальші дії, зокрема:

  • забезпечення ефективного контролю – порядок дій кожної інстанції;
  • ознайомлення з актуальною обстановкою на українсько-білоруському кордоні;

Також вдалося поспілкуватися зі спільними патрулями поліції та прикордонниками, які займаються обороною контрольованого району.

Як ситуація виглядає зараз?

Віталій Бунченко наголосив, що завдяки усім заходам, які проводилися протягом останніх двох тижнів, вдалося провести детальний аналіз ситуації та вплив різних дій на обстановку. Також протягом цього часу громади активно погоджувалися на співпрацю, а саме:

  • надали приміщення, які за потреби використовуватимуться додаткові сили;
  • знаходяться у постійному контакті з підрозділами Національної поліції, що допомагає вчасно виявити сторонніх або підозрілих людей на території на прикордонній території.

Голова Житомирської обласної Державної адміністрації наголошує, що зараз містянам не варто непокоїтися, тому що ситуація на кордоні залишається спокійною. Проведення координаційної наради 19 листопада було потрібно для того, щоб підтримувати таку стабільність. Участь у ній взяли керівники обласних підрозділів поліції, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, військової частини 3047 Національної гвардії, регіонального прикордонного загону та очільники місцевих органів самоврядування. 

Також Ігор Клименко заявив, що вже з 22 листопада усі учасники (в тому числі усі підрозділи МВС та місцеві громадські формування) залучатимуться до практичного етапу навчань. Таким чином вдасться відпрацювати дії у можливих сценаріях, прослідкувати успіх їх виконання тощо.