П’ятниця, 20 Травня, 2022

Засідання ради інвесторів у Житомирській облдержадміністрації

Житомирщина – це перспективне для розвитку бізнес-проєктів місто. Саме тому цей процес важливо контролювати, щоб він приносив плідні результати. Задля цього на базі Житомирської обласної державної адміністрації було створено Раду інвесторів. Під час заходів, які нею організовуються. житомирські підприємці можуть поділитися з представниками влади своїми досягненнями, а також озвучити актуальні проблеми й запропонувати способи їх вирішення. Вперше її засідання відбулося у 2018-ому році на території Житомирського Державного Технологічного Університету (сучасна назва – Житомирська політехніка). Це місце вибрали не випадково – посадовці порекомендували підприємцям звернути увагу на вищі навчальні заклади міста та почати з ними співпрацю, тому що там готують хороших спеціалістів, пише yes-zhytomyr.com.ua.

За 2018 рік обсяг прямих інвестицій в Житомирську область зріс у 2,5 раза. Тому актуальність аналогічних заходів не втрачається дотепер.

22 листопада відбулося чергове засідання Ради інвесторів

Попри тривале очікування, що було пов’язане з протиепідемічними обмеженнями та карантином, представники влади та місцеві підприємці змогли знову зустрітися у стінах Житомирської обласної державної адміністрації. До заходів приєдналися не лише постійні учасники, а й бізнесмени-початківці.

Рада супроводжувалася гарячими дискусіями. новими пропозиціями та визначенням чітких задач для розв’язання проблеми. Вдалося ще раз впевнитися в ефективності такого підходу – протягом першого півріччя теперішнього року Житомирська область змогла перевиконати показник освоєння капітальних інвестицій, якщо порівнювати з першими шістьма місяцями минулого року, у більш як 1,5 раза. Таким чином Житомирщина посіла друге місце серед усіх областей України у загальнодержавному рейтингу за таким показником.

Також проведення таких заходів сприяє залучення до регіону інвесторів з інших міст або навіть країн. Голова обласної Державної адміністрації Житомира Віталій Бунченко заявив, що говорити про результат можна на основі кейсів, коли за допомогою співпраці Агенції регіонального розвитку та влади області вдається розв’язати питання, які не могли вирішити протягом багатьох років.

Представник облдержадміністрації заявив, що ще однією умовою активного розвитку бізнесу на Житомирщині є підтримка підприємців шляхом спрощення процедур та умов створення та ведення бізнесу. 

Чи дала така співпраця результати?

Останнє засідання напередодні відбулося 25 травня 2021 року. В ході цього заходу учасники підбили підсумки минулого року, зокрема те, що за рейтингом BRDO, Житомирщина визнана інвестиційно привабливою та найкомфортнішою для ведення бізнесу областю. 

Прикладом співпраці є будівництво заводу “Ферпласт”, для якого знадобилося пройти 8 судових інстанцій, проте вже до кінця цього року його планують збудувати та виділити на потенційних працівників 600 робочих місць. Ще один актуальний проєкт – запуск залізничного сполучення через Житомир, що включає 20 потягів.