П’ятниця, 20 Травня, 2022

Житомирщина готова посилити кордон з Білоруссю

Зараз майже кожен житель планети слідкує за ситуацією на кордоні між Польщею та Білоруссю. З багатьох причин це напряму стосується й України (наприклад, нещодавно у США розглядали ймовірність нападу Росії, враховуючи нестабільне становище). У зв’язку з цим, оборону на кордоні було посилено, а Житомирська область не залишилася осторонь. Далі на yes-zhytomyr.

Що відомо на цей час?

Ситуацію на кордоні та прикордонних областях зараз називають контрольованою. 15 листопада відбулася нарад з цього питання, а також присутні, на чолі з секретарем Ради національної безпеки й оборони України Олексієм Даніловим, обговорювали заходи з запобігання проникнення нелегальних мігрантів на території, кількість яких вже зросла до 16 тисяч. Секретар РНБО наголосив, що Україна готується до всіх можливих сценаріїв, особливо повторення «польського» сценарію. Саме тому під особливий контроль взяли 5 суміжних з Білоруссю областей, серед яких і Житомирська.

Це спонукало переглянути ситуацію на усіх пунктах перетину, а саме ймовірні точки, через які можуть вторгнутися біженці, сили, що їх можуть спрямувати для підсилення оборони кордону у разі необхідності, залучення «допомоги» для прикордонних підрозділів (резерви Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Збройних сил України та Національної поліції).

Загалом Житомирщина готова спрямувати додаткові сили для оборони кордону у вигляді більш як 2,5 тисячі осіб. На основі цього рішення були проведені зустрічі, на яких обговорювалося все щодо можливості надання громадами допомоги військовим у разі необхідності. Отже, це означає, що Україна готується надавати відсіч ймовірній загрозі, як-то диверсійна чи терористична.

В окремих областях можуть запровадити надзвичайний стан

Це стосується лише тих областей, які межують Білоруссю, а саме:

 • Рівненька;
 • Житомирська;
 • Волинська;
 • Київська;
 • Чернігівська.

Це відбудеться лише за умови реальної небезпеки у ситуації з мігрантами. Надзвичайний стан в Україні та її областях вводиться у певних випадках, серед яких:

 • НС, що важко контролювати та які мають техногенний й природний характер, зокрема пожежі на великій території, стихійних лих, катастроф тощо);
 • Теракти з масовою загибеллю людей та масштабними руйнуваннями, які стосуються важливих для забезпечення життєдіяльності населення споруд;
 • Захоплення чи блокування окремих об’єктів або територій на фоні міжнаціональних або міжконфесійних конфліктів, яке загрожує населенню та діяльності органів влади;
 • Масові заворушення з насильством та обмеженням прав і свобод населення;
 • Спроби насильного захоплення влади у Державі та зміни конституційного устрою;
 • Масовий незаконний перетин кордону України сусідніми країнами.

У будь-якому з цих випадків НС запроваджується Президентом України, а згодом протягом двох діб затверджується Верховною Радою. Максимальний термін для надзвичайної ситуації становить два місяці у випадку областей, що межують з Білоруссю. За потреби його можна продовжити на 30 днів (не більше) або скасувати раніше (у разі відсутності загрози).