Субота, 25 Червня, 2022

У Житомирі викрито корупційну схему, а в Коростені за хабар затримано посадовця міськради

Значну корупційну оборудку з розмитнення вантажних автомобілів викрито Службою безпеки у підрозділі Житомирської митниці. Збиток у десять мільйонів гривень – так оцінили недоотримання державним бюджетом силовики. Далі на yes-zhytomyr.

Як працював план?

Співробітники митниці “Житомир-центральний” змовились із двома підприємцями штучно знижувати вартість розмитнення вантажних автомобілів. Для цього необхідно було дістати підроблені технічні паспорти із “потрібною” інформацією. Вона стосувалася дати випуску та першої реєстрації іноземних транспортних засобів. Виходячи з цього, посадові особи митниці застосовували занижені коефіцієнти для розмитнення. 

Після цього вантажівки благополучно продавалися на території України доброчесним покупцям.

Схема передбачала заниження податку та акцизу на сорок відсотків. Це гарантувало  підприємцям від двохсот до сімсот тисяч гривень чистого прибутку. Остаточна сума залежала від об’єму двигуна.  Таким чином за два роки “діяльності” розмитнено 36 вантажівок.  

Як повідомляє СБУ трьом митникам оголошено підозру щодо зловживання службовим становищем, яке призвело до тяжких наслідків. За нормами Кримінального кодексу таке діяння передбачає позбавлення волі від трьох до шести років без права обіймати вагомі посади протягом наступних трьох років.

Наразі триває слідство. Встановлюються особи, які б могли бути причетні до корупції.

У викритті неправомірного діяння під керівництвом офісу Генпрокурора приймали участь представники Служби безпеки Житомирської області разом із управлінням Державного бюро розслідувань.

За що затримали посадовця в Коростені?

29 жовтня пресслужбою Житомирської обласної прокуратури оприлюднено інформацію про затримку посадової особи Коростенської міської ради, який “обпікся” на отриманні хабара. 

Відомо, що посадовець обіймав одну з керівних посад підрозділу Коростенської міськради. За 1000 доларів він обіцяв місцевому жителю посприяти у виділенні 10 соток землі в межах міста під будівництво. 

Чиновника затримали неподалік від робочого місця при отриманні другої половини неправомірної вигоди. Першу частину коштів посадовець взяв на початку жовтня, що задукоментовано поліцією.

За вимагання та отримання хабара посадовцю загрожує позбавлення волі від трьох до восьми років з конфіскацією майна. Головне управління Національної поліції проводить досудове розслідування за ч.3 ст.362-2 Кримінального кодексу України.