Вівторок, 19 Березня, 2024

Пом’якшення «карантину вихідного дня» в Житомирі не буде: Верховна рада не підтримала проєкт

Верховна рада 17 листопада на пленарному засіданні розглядала проєкт стосовно пом’якшення карантинних обмежень у вихідні дні. Деталями поділиться Житомир Yes.

Рішення Верховної ради

Проєкт не набрав достатньої кількості голосів, «за» були лише 149 нардепів. З партії «Слуга народу» з 246 депутатів проголосували «за» лише 34 людини. З п’яти житомирських нардепів-мажоритарників проголосував лише один – Дмитро Костюк.

Низка обласних центрів, бізнес висловлювали протест та невдоволення. Пом’якшення мали стосуватися сфери громадського харчування, тобто барів, ресторанів, кафе, ТРЦ, спортивних залів та фітнес-центрів, басейнів. Доповнює список сфера торговельного та побутового обслуговування населення.

Денис Шмигаль зазначав:

«Економіка України не витримає повного локдауну, саме тому Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого «карантину вихідного дня». Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній, культурній сферах».

«Карантин вихідного дня» діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Поки такий режим буде діяти мінімум до 30 листопада.

Денис Шмигаль зазначає, що у випадку бездіяльності, вже 10-15 грудня медична система не зможе прийняти жодної людини. За прогнозами, у лікарнях навіть у коридорах місця не буде.

Володимир Зеленський в свою чергу прокоментував ситуацію, висловивши думку щодо того, що Україна зробила правильний крок. Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що найбільше випадків зараження саме у вихідні дні.

Ситуація в Житомирі

Нагадаємо, мер міста Сергій Сухомлин вже висловлював свою думку стосовно введення «карантину вихідного дня». Він зазначав, що це не знизить темпів розповсюдження коронавірусу:

«Я кажу про своє особисте відношення, яке вчора було в заяві Асоціації міст України. Ми щодня спілкуємося з мерами інших міст і нам не зовсім зрозуміло, на чому ґрунтується рішення Кабінету міністрів. Я розумію, що є бажання запровадити карантин і навіть стільки обмежень. Ми не хочемо жодним чином казати, що це незаконне рішення, його теж потрібно виконувати. Але є дуже багато «але». Для бізнесу незрозуміла абсолютно компенсація – отримають її чи ні. Спочатку потрібно було надати цю компенсацію паралельно із закриттям. Ніякий карантин вихідного дня не зможе обірвати ланцюжок захворюваності».

Наразі вся Житомирська область перебуває у червоній зоні.

Офіціант виносить бокали на літній майданчик кафе, в Києві, 1 червня 2020 р. Фото Іванов Олексій / УНІАН
.,.,.,.