Середа, 22 Червня, 2022

У Житомирі виконавчий комітет виділив 249 тисяч на засоби захисту членів виборчих комісій

У Житомирі 19 жовтня відбулося позачергове засідання виконкому міської ради, на якому було виділено з резервного фонду гроші на те, щоб закупити засоби захисту для членів дільничних виборчих дільниць під час голосування на місцевих виборах 25 жовтня. 

Далі розкаже “Yes-Zhytomyr” з посиланням на Житомир.info

Крім того були внесені зміни до Програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій Житомирської міської ОТГ від надзвичайних ситуацій на 2020-2022 роки та збільшені видатки до 400 тисяч гривень. За це проголосували одноголосно. 

Про що говорили на засіданні виконкому

За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколи Дідівського, виникло питання вжити додаткові заходи по безпеці процесу виборів. Постанова Уряду передбачає фінансування цього з бюджету місцевих органів самоврядування. Тому він запропонував збільшити видатки до 400 тисяч гривень, де раніше планувалось 15 тисяч. 

У свою чергу заступниця мера Світлана Ольшанська зазначила, що така сума зумовлена тим, що члени дільниць не забезпечені засобами особистого захисту під час голосування, а вибори вже на цих вихідних. Тому було прийняте рішення збільшити фінансування та передбачити кошти до бюджету, щоб була можливість для забезпечення всіх членів ДВК засобами захисту. Це робиться для того, щоб всі, хто будуть працювати у вихідні, були забезпечені всім, що потрібно, щоб виборчий процес пройшов на гідному рівні. Ольшанська говорить, що через це вносяться зміни до програми та до бюджету. 

Також розглядалося питання перерозподілу бюджетних видатків для того, щоб придбати засоби захисту для тих людей, що будуть працювати на виборах. Директор департаменту бюджету та фінансів міської ради Діна Пархомчук сказала, що є пропозиція виділити з резервного фонду міського бюджету на це 249 тисяч 125 гривень. Відповідний лист виконавчого органу є, а також є розрахунки міської ТВК. Ці кошти підуть на закупівлю костюмів індивідуального захисту, щитків, рукавичок латексних, дезінфікуючих засобів захисту, захисних масок і жовтої клейкої стрічки для розмежування зон. 

Ольшанська зауважила, що 249 тисяч гривень, це кошти суто на вибори, які відбудуться 25 жовтня. Сума 400 тисяч, мається на увазі, якщо буде другий тур виборів, то у такому випадку будуть додатково докупати те, що потрібно. Наразі мова йде про закупівлю засобів захисту на 25 жовтня.