Субота, 25 Червня, 2022

Сергій Сухомлин – засновник «ПроПозиції»

Мер Житомира разом з іншими міськими головами декількох міст створив нову партію, назвавши її «ПроПозиція». Планується, що дана політична сила зможе змінити ставлення до питання місцевого самоврядування в Україні. Розвиток громад, завдяки цьому, можна буде спрогнозувати, містяни стануть міцнішими. Деталями поділиться Yes-Zhytomyr.

«Партія мерів»

Саме так називають політичну партію «ПроПозиція». Сергій Сухомлин пояснює, чому саме він вирішив виступити ініціатором її заснування. За словами мера міста, проблеми місцевого самоврядування достатньо важко сприймаються загальноукраїнськими партіями. Тому добре мати команду однодумців, котрі будуть дивитися разом з міським головою в один бік. Одна стратегія розвитку міста, один погляд на його проблеми – саме в цьому, за словами Сергія Сухомлина, і полягає успіх, ідея політичної сили «ПроПозиція».

Також мер міста наводить конкретні цифри. За попередніми даними, близько 40% містян не мають бажання голосувати на місцевих виборах за загальноукраїнські політичні сили. Тому виникла потреба в створенні нової місцевої партії, котра б змогла це бажання задовольнити. Виборці зможуть обирати тих людей, котрих бачать кожного дня. Це прості люди, не медійні особи.

Потрібно підкреслити, що даний місцевий проєкт є загальноукраїнським. Сергій Сухомлин поділився, як зародилася ідея створення нової політичної сили. В 2019 році мер Житомира чимало разів зустрічався з міськими головами інших міст. Вони почали в ході спілкування обговорювати даний проект. Особливо активно розпочиналося обговорення, коли парламент роздумував над обмеженням участі у виборах невеликих партій. Але Президент України, як гарант Конституції, не пішов на це. Саме тоді виникла ідея створення локальних проєктів, окрема частина кандидатів вирішила створювати загальноукраїнський проєкт.

Дана політична сила є загальноукраїнською через те, що чимало питань не має можливості вирішити на місцевому рівні. Саме тому Сергій Сухомлин виступив засновником проєкту, котрий здатний показати спроможність, відстоювати свої права на парламентських виборах. «Партія мерів» зможе мати фракцію у Верховній Раді, відстоювати права місцевого самоврядування.

Розбір назви «ПроПозиція»

Однопартійці Сергія Сухомлина пояснюють вибір назви наступним чином. Вони наголошують, що Сергій Сухомлин не проти центральної, чи якоїсь іншої назви. Це зважене рішення. З латинської мови слово «пропозиція» перекладається як «за». Сергій Сухомлин розповідає, що українці за часів незалежності України спостерігали за постійним діленням країни. Нічого хорошого з цього, як ми можемо спостерігати, не вийшло. Саме тому обрана назва «ПроПозиція», яка, за словами мера міста, стане тією політичною партією, котра зможе відстоювати свої права на всі 100%.

Конструктивна позиція

В цілому люди звикли до партій, котрі ділять Україну за ознаками, тому їм важко звикнути до конструктивної позиції «ПроПозиції». Але є чимало містян, за словами мера, котрі мріють та готові щось робити для її реалізації.

Сергій Сухомлин розповідає, що «Партія мерів» є силою, збором людей з досвідом. До партії вже приєдналося декілька міст на рівні мерів.