П’ятниця, 20 Травня, 2022

Сергій Сухомлин про майбутнє житомирського трамваю

Питання міського трамвайного маршруту є досить неоднозначним, потребує рішення. Мова йде про його оновлення, альтернативні пропозиції, чи взагалі скасування. Містяни неодноразово задавали питання стосовно майбутнього житомирського трамваю. Детальніше про коментарі Сергія Сухомлина розповість Житомир Yes.

Думки Сергія Сухомлина

Варто відмітити, що мер міста не раз піднімав питання стосовно заміни трамваю іншим видом транспорту. Містяни досить негативно відносяться до такої перспективи. В більшості випадків, таке негативне відношення пов’язане з тим, що житомиряни не вірять в появу нового та сучасного транспорту.

Наразі кардинальних змін по транспорту в нашому місті немає, тому судити про те, як з площі Польової, чи Промислового центру, наприклад, можна буде добиратися з точки «А» в точку «Б» важко. Трамвай важливий для Житомира.

Саме тому доцільним є варіант оновлення. За словами мера міста, відкрито пропозицію по кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку, передбачена закупівля нових тролейбусів для міста. Це вже крок в майбутнє.

Наступним етапом стане відкриття нового кредиту терміном на 30 років під 1,5%, призначений для закупівлі транспорту. Цей кредит міська влада на чолі з Сергієм Сухомлином планує направити на розвиток трамваю.

Оновлення трамваю

Досить дорогою є процедура оновлення трамвайних ліній. За словами Сергія Сухомлина, на заміну 1 кілометра трамвайної лінії у Львові з міського бюджету витратили 35-36 мільйонів гривень. В нашому місті потрібно замінити 15 кілометрів трамвайних колій, що в сумі коштуватиме близько 15 мільйонів євро.

Також варто відмітити, що вартість одного сучасного двосекційного трамваю обійдеться місту майже в мільйон євро. Для потреб житомирян необхідно приблизно 10 трамваїв. Вартість проекту по оновленню трамваю, розвитку даного напрямку обійдеться місту десь в 20-25 мільйонів євро.

Ліквідація трамвайного руху

Це ще один варіант розвитку. В тому випадку, якщо містяни будуть довіряти владі, можна буде реалізувати напрямок по ліквідації трамвайного руху. Дане питання є болючим для населення Житомира. Нагадаємо, Житомирському трамваю вже більше 100 років, це ціла історія. Звичайно, якщо розглядати питання менеджменту, то набагато краще та вигідніше прибрати трамвайні рейки, їх розібрати, запустивши по маршруту тролейбуси та електробуси. Мер міста зазначає, що останній варіант є більш перспективним, більш вигідним з економічної точки зору. Але знову ж, для житомирян дане питання болюче.

Сергій Сухомлин розповідає про один з можливих варіантів. Мова йде про зняття трамвайних колій, запуску спеціальних нових тролейбусів – «гармошок». Поки, за словами мера міста, житомиряни не готові до таких кардинальних змін.

Місту Житомиру необхідні зміни в транспортній системі, місто потребує заміни, отримання нового рухомого складу. Можливо, після цього у містян з’явиться певна довіра, зміниться відношення до даного питання.

Сергій Сухомлин про майбутнє житомирського трамваю