П’ятниця, 20 Травня, 2022

«Брудні технології» та нові виборці на Житомирщині

Сергій Сухомлин добре знайомий з «брудними технологіями». Якщо пригадати, за його участю проходили парламентські вибори 2012 року. Мер міста допомагав Генадію Зубко перемогти Сергія Рижука. Його шлях довгий та насичений, детальніше про це розповість Житомир Yes.

Виборча компанія Сергія Сухомлина

Сергій Сухомлин керував міським штабом «Наша Україна» на парламентських виборах 2006 року.

В 2014 році балотувався від партії «Блок Петра Порошенко «Солідарність»» та переміг Борислав Розенблат.

Під час виборчої компанії в 2019 році мер Житомира також не залишився стояти осторонь. За словами мера міста, за час проведення різних виборчих компаній змінився сам виборець. За цей час виросло нове покоління. Це сім років, сім випусків, котрі вже отримали право голосувати. Сергій Сухомлин підкреслює, що за цей час світ став більш відкритим, а інформацію простіше отримати з різних джерел (в першу чергу з інтернет-ресурсів).

Не варто виключати і присутність «брудних технологій», але наразі є можливість перевірити інформацію у декількох джерелах. Виборець за цей час дійсно змінився, кандидати мають це враховувати.

«Брудні технології» на виборах

За словами мера міста, вони були завжди. Яскравим прикладом є народні депутати, котрі за декілька місяців до виборів робили щось корисне для міста (наприклад, ремонтували дороги), містяни були за це вдячні.

Наступним варіантом є проведення масштабних концертів, роздача смаколиків, котрі привертали увагу потенційних виборців. Мер міста пригадує також технології «від дверей до дверей».

Але подібні технології вже не працюють, адже наступають зміни в бізнесі та в житті загалом. Звичайно, створюється враження, неначе кандидати не розуміють цього. Для проведення виборчої компанії використовуються штаби, працівниками яких є люди з 10-20-річною службою. В них є вже чітко відпрацьований алгоритм дій, методи, штампи, котрі діяли 10 років тому. Сергій Сухомлин переконаний, що за Володимира Зеленського голосували в першу чергу тому, що люди перестали довіряти попередньому політичному класу.

Про місцеві вибори

Сергій Сухомлин переконує, що завжди притримувався думки йти на другий термін у тому випадку, якщо зробить конкретні речі. Причому він зазначає, що якщо на другий термін він готовий, то на третій ні. За його словами, він не хочу «приростати» до одного місця.

Мер міста відмічає, що громадяни України нарешті навчилися використовувати своє право робити свідомий вибір. Тобто, якщо кандидат і намагається «підкупити» виступами, організованими концертами, яскравими заходами та роздачою продуктів, наприклад, то виборець все рівно залишається при своїй думці. Мова йде про те, що містяни навчилися реагувати на це адекватно, тобто можна піти, подивитися, добре провести час, але це ніяк на їх вибір не вплине. Сергій Сухомлин наголошує також на тому, що поліція стала більш суворо реагувати. За його словами, останні вибори: президентські та у Верховну раду були одними з найчистіших за всю історію України. Дійсно, з цим можна погодитися.

«Брудні технології» та нові виборці на Житомирщині